«Кадровик України»

    До Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 р. № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) восени минулого року було внесено низку змін. Тож перш ніж з’являться офіційні роз’яснення з цього приводу, спробуємо самостійно з’ясувати, що саме змінилося, з якого моменту, як та за яких умов необхідно застосовувати зміни на практиці

    Постановою № 851, що застосовується з 1 жовтня 2017 р., на виконання статті 59 Закону № 796 було внесено зміни до Порядку № 1210.

    Наприкінці листопада минулого року набрав чинності наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30 листопада 2017 р. № 1744, яким затверджено Зміну № 7 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010 (далі — КП), що стосується повернення певних посад (професій) у сфері охорони здоров’я. Розглянемо це в статті

    У зв’язку із запровадженням нового святкового дня 25 грудня — Різдва Христового та скасуванням Дня міжнародної солідарності трудящих — 2 травня змінилися норми тривалості робочого часу на 2018 р., що були опубліковані в № 11/2017.

    На завершення циклу публікацій з оформлення різних видів організаційних документів  ознайомимося з дуже важливим і обов’язковим для всіх юридичних осіб документом — інструкцією з діловодства

    На кожному підприємстві, в установі, організації існує потреба у прибиранні його приміщень (кабінетів, виробничих цехів тощо), окремих робочих місць чи прилеглої території. Працівників, на яких покладено функції з прибирання, можна узагальнено назвати прибиральниками. Конкретніше професійні назви робіт таких працівників визначаються залежно від видів прибирання, використання для цього певного знаряддя та устаткування, а також об’єктів, які вони обслуговують. Крім того, окремі завдання та обов’язки з прибирання, насамперед робочих місць, передбачені у кваліфікаційних характеристиках багатьох робітничих професій, незважаючи на те що основна спеціалізація таких працівників пов’язана з іншим видом діяльності. Як правильно підібрати таким робітникам назву професії для внесення її до штатного розпису та які завдання й обов’язки слід передбачити в їх робочих інструкціях — розглянемо в статті.

    Стрімкий розвиток інформаційних технологій, вдосконалення виробництва, конюнктура ринку — ці чинники змушують роботодавців шукати дієвих методів підбору фахівців. Компанії здебільшого працюють на динамічному ринку, що змушує їх розвиватися у різних напрямках, адже саме різновекторна стратегія транслюється низкою великих корпорацій. Для її втілення HR-фахівцям потрібно вміти застосовувати такий новітній інструмент оптимізації роботи, як аутсорсинг.

    Тема емоційного інтелекту в управлінні персоналом не нова, але її актуальність з кожним роком зростає. Адже невміле керівництво і як наслідок демотивація персоналу часто спричинені саме недостатнім розвитком емоційного інтелекту керівника. Проте те, що саме означає це поняття, чому воно настільки важливе та чи можна його розвинути, розмовляємо з Таїсією Василишиною, консультантом з управління бізнесом, кандидатом психологічних наук. 

    На сьогоднішній день все більш популярними стають технології, що дають змогу побічно впливати на свідомість і вподобання фахівців на ринку праці. Наприклад, яку компанію-роботодавця обере фахівець, який шукає роботу? Компанію, яка не має власного сайту, про яку неможливо знайти інформацію в соціальних мережах, про роботу в якій зовсім немає відгуків на профільних ресурсах? Або ту, яка має відмінну репутацію, зарекомендувала себе компанією-роботодавцем, що виконує всі обіцянки, має підтверджені соціальні гарантії для працівників і представлену в інтернет-середовищі? Думаю, відповідь очевидна.

    З 11 жовтня 2017 р. набули чинності зміни, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 3 жовтня 2017 р. № 2148-VIII до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» від 1 червня 2000 р. № 1767-III (далі — Закон № 1767). Унаслідок внесених змін, зокрема, визначено орган, який призначає пенсії за особливі заслуги перед Україною, та строк, у який така пенсія встановлюється.

0