Лікарняні

Працівник з 25 жовтня по 3 листопада 2017 р. перебував на «лікарняному», але загубив листок непраце­здатності і надав його дублікат 01.12.2017 р. Чи підлягає оплаті дублікат «лікарняного»? Чи має значення, що дублікат надано майже через місяць після закінчення періоду непрацездатності?

Тимчасовий працівник, прийнятий на час виконання громадських робіт, захворів. Після одужання він надав листок непрацездатності. Чи оплачується тимчасова непрацездатність під час виконання таких робіт та хто має її оплатити?

Працівниця підприємства отримала невиробничу травму 02.11.2017 р. після завершення робочого дня. Цього ж дня їй відкрито і листок непрацездатності. З якого числа їй виплачувати «лікарняні»?

Працівник працює на підприємстві за сумісництвом, однак основного місця роботи він не має. Чи може в такому разі підприємство оплатити йому листок непрацездатності як працівнику-суміснику?

У померлого працівника новий листок непрацездатності було відкрито 03.01.2018 р. (продовження). Помер він 05.01.2018 р. (ця дата зазначена у свідоцтві про смерть). Чи оплачується день, в який працівник помер?

    Батько й мати, які працюють на різних підприємствах, одночасно (в один і той же період) відкрили кожен собі в різних медичних закладах у різних лікарів листки непрацездатності для догляду за однією своєю дитиною (код 10). Чи може ФСС якось це виявити й покарати бухгалтера, лікаря чи батьків, якщо будуть оплачені обидва листки непрацездатності?

    За умовами контракту з керівником підприємства, на час його лікування за кордоном за ним зберігається місце роботи та середній заробіток. Листок непрацездатності в цьому випадку вітчизняним лікувальним закладом не може бути оформлений. Також не можуть бути підтверджені ЛКК документи, що засвідчують його тимчасову непрацездатність під час такого лікування, видані закордонними медичними закладами. Як оформити відсутність керівника на роботі на цей час?

    Працівниця підприємства потрапила в автомобільну аварію й тривалий час перебуває на «лікарняному». Первинний листок непрацездатності, який їй було відкрито на три дні, на підприємство вона не надала, оскільки правоохоронні органи долучили його до матеріалів кримінальної справи за результатами ДТП. Чи має працівниця в такому разі право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності за період, на який був виданий цей листок непрацездатності?

    Безробітна громадянка, яка перебуває на обліку в центрі зайнятості, була направлена на підприємство для виконання громадських робіт з 01.04.2018 р. по 31.05.2018 р. У цей період вона захворіла й дев’ять календарних днів (з 17.05.2018 р. по 25.05.2018 р.) перебувала на «лікарняному», що підтверджено листком непрацездатності. Чи потрібно в такому разі підприємству виплачувати допомогу по тимчасовій непрацездатності?

     Працівник, щойно прийнятий на роботу, відпрацював лише один робочий день (23.04.2018 р.), а наступного дня повідомив, що захворів.  Хворобу підтверджує листок непрацездатності, відкритий 23.04.2018 р. і закритий 27.04.2018 р. Як оплатити такий листок непрацездатності? 

0