Заповнення звітів до військових комісаріатів

    Списки складаються на всіх підприємствах і подаються до військових комісаріатів не пізніше 1 грудня. Список складається в алфавітному порядку. До нього включаються всі юнаки, яким у рік приписки виповнюється 17 років, незалежно від громадянства, відбуття покарання в місцях позбавлення волі за вироками судів, стану здоров’я, постійного чи тимчасового їх проживання (роботи, навчання).

    Особа, яка призначена відповідальною за військовий облік, повинна надсилати в семиденний строк до районних (міських) військових комісаріатів, у яких військовозобов’язані і призовники перебувають на військовому обліку, повідомлення про військовозобов’язаних і призовників, прийнятих на роботу (навчання) чи звільнених з роботи (відрахованих з навчального закладу).

    Відповідальна за військовий облік особа повинна щомісяця до 5 числа надсилати до районних (міських) військових комісаріатів повідомлення про зміну облікових даних. Форма повідомлення наведена в додатку 2 до постанови КМУ «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних» від 7 грудня 2016 р. № 921.

    Відповідно до пункту 15 постанови КМУ «Про затвердження Положення про військово-транспортний обов’язок» від 28 грудня 2000 р. № 1921 (далі Постанова № 1921) підприємства, установи та організації незалежно від форми власності мають інформувати військкомат про наявність транспортних засобів i техніки, їх технічний стан, а також про громадян, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях на таких транспортних засобах i техніці. Вона подається двічі на рік до 20 червня і до 20 грудня.

    Бронюванням вважається надання військовозобов’язаному відстрочки від призову. Своєчасне оформлення документів для бронювання військовозобов’язаних за центральними і місцевими органами виконавчої влади, іншими державними органами, підприємствами на період мобілізації та на воєнний час ще один обов’язок роботодавця.

0