Питання-відповіді

    Працівниця, яка працювала на повну ставку, перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років. У цей час на підприємстві відбувається реорганізація. У новій структурі посада, яку працівниця обіймала до відпустки, передбачена, але вже як 0,5 ставки. Якими мають бути дії кадрової служби в цій ситуації?

    До громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належить, зокрема, один з батьків, який виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда. Що означає «виховує без одного з подружжя» і як особа може підтвердити такий статус?

    Жінка, 25 лютого 1963 р. народження, має посвідчення потерпілої категорії 4 і проживала на території зони посиленого радіологічного контролю з 12 квітня 1988 р. по 25 квітня 2005 р. Після цього постійно проживає в Києві. Чи може вона достроково вийти на пенсію?

    Чи можемо ми прийняти на роботу інваліда 2-ї групи, якщо в довідці написано, що він непрацездатний?

    Чи потрібно інвалідам «відпрацьовувати» два тижні після попередження роботодавця про звільнення з роботи з власним бажанням?

    Які документи, окрім загального переліку, передбачених для всіх працівників, повинен подати інвалід під час працевлаштування?

    Коли потрібно виходити на роботу жінці, яка в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку втратила цю дитину?

    Чи можна відмовити працівниці у виході на роботу на умовах неповного робочого часу в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?

0