Питання-відповіді

    Підприємство було дочірнім підприємством приватного акціонерного товариства. Прийнято рішення ліквідувати це дочірнє підприємство, а на базі майна, переданого товариству, створити цех. Які записи потрібно внести в трудові книжки працівників, які продовжать працювати в такому цеху?

    Селищна рада припинила повноваження секретаря ради і призначила його заступником голови. Як правильно це оформити і внести запис у трудову книжку?

    Чи ведеться трудова книжка на підприємця? Чи дійсним є запис про підприємницьку діяльність, зроблений у його трудовій книжці?

    Яку дату потрібно ставити в трудовій книжці, якщо працівника прийняли на роботу за його заявою з 2 червня, але трудову книжку він подав лише 23 червня?

    Як правильно внести запис у трудову книжку працівника, якого прийнято на роботу за строковим трудовим договором на час перебування працівниці у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами (для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку)?

    Під час прийняття на роботу особа подає трудову книжку, в якій записи ведуться двома мовами — українською і російською. Чи потрібно кадровій службі продовжувати ведення трудової двома мовами?

    Чи оформляється трудова книжка на аспіранта? Якщо так, то де — на підприємстві чи за місцем навчання (в аспірантуру особа прийнята після закінчення вищого навчального закладу)?

    Який запис слід робити у трудовій книжці працівника у разі його поновлення на роботі за рішенням суду — про те, що попередній запис про звільнення є недійсним або ж про те, що працівника поновлено на роботі?

    На підприємстві наразі не має інспектора з кадрів й усі записи до трудових книжок вносить головний бухгалтер (на підставі відповідного наказу директора). Зараз за власним бажанням звільняється працівник, директор підписав наказ про його звільнення, але одразу пішов у відпустку — чи може головний бухгалтер своїм підписом завірити записи у трудовій книжці або ж слід чекати повернення директора?

0