Питання-відповіді

    Працівниця оформила відпустку без збереження заробітної плати тривалістю 10 календарних днів у зв’язку з одруженням. Але першого дня відпустки вона потрапила в лікарню, де перебувала до її завершення. Чи зобов’язане підприємство оплатити працівниці листок непрацездатності, виданий в установленому порядку?

    Чи може працівниця, яка отримує пенсію, оформити відпустку для догляду за своїм онуком?

    Чи можна прописати в колективному договорі пункт про надання працівникам, за їх бажанням, відпустки без збереження заробітної плати строком два місяці як додаткову гарантію для працівників?

    Чи надається додаткова соціальна відпустка, якщо жінка, яка має двох дітей віком до 15 років, перебуває у відпустці для догляду за другою дитиною? Та чи підлягає поділу на частини додаткова соціальна відпустка працівникам, які мають дітей?

    Чи надається додаткова оплачувана відпустка у зв’язку з навчанням працівникам, які навчаються в навчальних закладах за кордоном?

    На додаткову соціальну відпустку якої тривалості має право жінка, яка має двох дітей: дитину-інваліда віком 16 років і дитину віком 10 років?

    З якого числа починається період, який дає право на щорічну відпустку, якщо підприємство було перейменовано?

    Чи можна на прохання працівниці, яка перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, перервати цю відпустку на період екзаменаційної сесії у вищому навчальному закладі, а також надати і грошову компенсацію за дні невикористаної відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, і оплатити додаткову відпустку у зв’язку з навчанням?

    Чи зобов’язано підприємство надавати навчальну відпустку працівникові, якщо він здобуває другу вищу освіту?

    Якої тривалості має бути додаткова відпустка «на дітей» працівниці, яка є матір’ю двох дітей до 15 років і одна з них — дитина з інвалідністю?

0