Питання-відповіді

    Працівники підлягають звільненню з ініціативи роботодавця у зв’язку зі скороченням чисельності або штату на підставі пункту 1 статті 40 КЗпП. Про наступне звільнення такі працівники мають бути попереджені не пізніше ніж за два місяці до запланованої дати звільнення. Просимо роз’яснити, коли саме має бути проведено скорочення штату: з дня, коли було видано відповідний наказ (і хоча посади працівників скорочено, вони продовжують працювати фактично поза штатом протягом двох місяців з дати їх попередження до дня запланованого вивільнення), чи скорочення посад (виведення їх зі штатного розпису) відбувається на наступний день після фактичного вивільнення працівників у зв’язку зі скороченням?

    Особу прийняли на роботу за строковим трудовим договором на час хвороби основного працівника. Останній після закінчення лікарняного виходить на роботу в понеділок, імовірно, особу потрібно звільнити в неділю, але це вихідний. У який день потрібно оформити звільнення?

    Чи можна звільнити працівника в останній день відпустки, наданої йому перед звільненням за пунктом 1 статті 40 КЗпП, якщо Закон України «Про відпустки» дозволяє використати відпустку перед звільненням, а КЗпП забороняє звільнення з ініціативи роботодавця в період відпустки?

    Що робити, якщо працівник відмовився підписувати повідомлення про скорочення і надав листок непрацездатності в день повідомлення про скорочення?

    Чи потрібно інвалідам «відпрацьовувати» два тижні після попередження роботодавця про звільнення з роботи з власним бажанням?

    Чи може працівниця, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, звільнитися за власним бажанням і не виходити на роботу перед звільненням, оскільки хоче працювати повний робочий день на іншому підприємстві?

    Працівник надіслав заяву про звільнення за власним бажанням поштою листом з повідомленням про вручення. З якого моменту починається відлік двотижневого строку попередження роботодавця про звільнення — з дати написання заяви про звільнення чи з дати її отримання уповноваженою службою підприємства?

    Жінка, яка працює малярем, принесла довідку про свою вагітність й вимагає перевести її на легшу роботу — яким чином це можна оформити?

0