Практика та стажування студентів

    Оформлення практики студентів вищих навчальних закладів Практика студентів вищих навчальних закладів проводиться відповідно до Положення № 93.

Порядок дій

 

1 Укладення договору про проходження практики

Договори про проходження практики укладаються між підприємством і навчальним закладом заздалегідь (Зразок 1). Тривалість дії договору погоджується сторонами та може встановлюватися на період конкретного виду практики або на строк до п’яти років.

2 Отримання направлення на практику

Навчальний заклад оформляє направлення на практику (Зразок 2), яке видається студентам для пред’явлення за місцем проходження практики. Направлення є підставою для зарахування студентів на практику і зберігається на підприємстві. 

    Стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів здійснюється відповідно до статті 29 Закону «Про зайнятість населення», та Порядку № 20. Для організації стажування на підприємстві доцільно розробити положення про стажування, в якому визначити порядок проходження стажування, осіб, відповідальних за його проведення на підприємстві, необхідне документальне оформлення стажування, порядок оплати праці стажистів, обов’язки керівника стажування та умови оплати за керівництво стажуванням та інші важливі моменти.

    Головна відмінність стажування від практики полягає в тому, що практика студентів вищих навчальних закладів та учнів професійно-технічних навчальних закладів — це складова частина навчального процесу, який організовується і проводиться під керівництвом навчального закладу. Стажування ж не є частиною навчального процесу студента або учня і відбувається у вільний від навчання час. Навчальні заклади до організації стажування не долучаються.

    Студент стаціонарної форми навчання прийнятий на виробничу практику на підприємство. До закінчення практики прийнятий на постійне місце роботи на цьому ж підприємстві. Яким чином оформити прийом на постійну роботу до закінчення терміну практики?

    Якщо практикант проходить практику на підприємстві двічі на рік, чи потрібно йому проходити медогляд щоразу перед зарахуванням на практику або достатньо пройти один медогляд протягом року?

0