Професійна класифікація

Мабуть, основною проблемою, з якою стикаються керівники підприємств під час прийняття на роботу співробітників будівельних спеціальностей, є великий розрив між отриманими теоретичними знаннями і здатністю застосувати їх на практиці. Справа ускладнюється, коли будівництво має проводитися в регіонах, у той час, як управління зосереджено, приміром, у столиці або великому обласному центрі. Ознайомтеся з декількома різновидами підходів щодо пошуку дефіцитних фахівців-будівельників, які можуть застосовувати кадровики головного офісу.

Публікація: 2018/05/23

Не всі працівники відпочивають в один час, тобто коли одні працівники, приміром, мають щорічну відпустку або вихідний день, інші працівники можуть працювати саме у цей час. Зокрема під час відпочинку одних працівників можуть працювати багато працівників спеціалізованих підприємств, установ, організацій (далі ― підприємство), які спеціалізуються на надані відповідних послуг, які спрямовані на те, аби відпочинок інших працівників був достатньо приємним (цікавим, комфортним), ну і, звісно, дозволив хоча б на деякий час забути про роботу. Зазначені послуги можуть надавати підприємства різних сфер діяльності, наприклад, туристичні агентства, готелі, ресторани, різні клуби, салони тощо, працівники яких можуть працювати на різних посадах та виконувати різноманітні обов’язки. Щоб допомогти не заплутатися в них тим кадровикам, які, наприклад, після своєї приємної відпустки раптом змінять своє попереднє місце роботи на промисловому підприємстві на одне із зазначених підприємств «сфери відпочинку». Наведемо у цій статті основні назви посад і професій зазначеної сфери з прикладами основних завдань та обов’язків для деяких з них.

Публікація: 2018/10/03

    Вже кілька років на семінарах, «круглих столах» та конференціях окремі українські роботодавці й кадровики розповідали про користь застосування ними для «внутрішнього» користування різних професійних стандартів на професії за відповідним профілем діяльності конкретного підприємства. Звучало це доволі цікаво, але залишалися відкритими питання щодо легітимності цих нормативних корпоративних документів. Наприклад, за межами дискурсу лишалася сфера навчання, для якої професійні стандарти мали б бути орієнтиром у підготовці майбутніх працівників відповідно до кваліфікаційних вимог роботодавців. Отже, тривалий час професійні стандарти залишалися де-факто лише часткою корпоративної культури окремих великих підприємств металургійної галузі, ресторанного бізнесу та деяких інших сфер діяльності. Проте минулого року в Україні таки було затверджено нормативні акти, в яких детально прописано порядок застосування й затвердження професійних стандартів на загальнодержавному рівні. Ознайомтеся з механізмом їхнього функціонування на ринку праці, аби з’ясувати, що ж являють собою професійні стандарти та їх використання це лише данина моді або ж реальна допомога роботодавцям і кадровикам у процесі підбору й управління персоналом.

Публікація: 2018/11/21
0