Адміністрування

Засновник, він же директор, виходить з товариства, яке має перед ним борг за підзвітними коштами і у зв’язку з фінансовими труднощами (відсутністю коштів) поки що не може його погасити. Майбутній директор пропонує надати товариству фінансову допомогу та розрахуватися з його попередником. Як краще вчинити в цій ситуації: виплатити кошти, коли новий директор офіційно обій­ме цю посаду і внесе фінансову допомогу, чи оформити допомогу від нього як від сторонньої фізособи та розрахуватися з директором до його звільнення?

У працівниці відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку закінчується 20.12.2017 р. Після цього вона звільнятиметься. Яку дату звільнення вказувати у відповідному наказі?

Термін проходження працівником строкової військової служби сплив 25.01.2018 р., про що є відмітка у військовому квитку. До місця проживання він повернувся 30.01.2018 р. і в цей же день був узятий на військовий облік у міському військкоматі. На підприємство для поновлення його на роботі він прибув 31.01.2018 р. Чи оплачуються в такому разі працівнику дні в період з 26.01.2018 р. по 30.01.2018 р. включно? Як поновити його на роботі після проходження військової служби та які документи для цього він повинен надати, якщо підприємство недержавної форми власності?

Вопросы аттестации рабочих мест по условиям труда с нормативной и методической точки зрения уже рассматривались на страницах нашего журнала. Однако мы снова возвращаемся к этой теме как с целью напоминания, так и с целью обратить внимание на последние изменения по ней.  Кроме того, в статье рассматриваются общие подходы к решению конкретных задач по аттестации рабочих мест на примере одной из таких востребованных профессий, как электрогазосварщик

Підприємство має у своєму складі такі структурні підрозділи: офіс та виробничий цех. Виробничий цех змінює місцезнаходження (обладнання переводиться з обласного центру в село поблизу нього), тому підприємство возитиме працівників на роботу в інший населений пункт. Чи потрібно попереджати їх про зміну істотних умов праці за ст. 32 КЗпП?

Чи має підприємство право за результатами атестації робочих місць за умовами праці розширити у штатному розписі назву професії згідно з Класифікатором професій для уточнення виконуваної роботи. Наприклад, професію «Водій автотранспортних засобів» до «Водій автотранспортних засобів КАМАЗ 5410-Е»?

Чи є зміною істотних умов праці та чи попереджати працівника за два місяці в разі зміни назви посади за результатами атестації без зміни посадових обов’язків з «Інженер-технолог» (код КП 2149.2) на «Інженер-технолог з очищення води» (код КП 2146.2)?

Чи мають збігатися назви професій у штатному розписі й трудовій книжці та чи вносити зміни до трудових книжок у разі розбіжностей професійних назв робіт у згаданих документах?

Штатний розпис підприємства, на якому працівник виконує роботи за професією «Водій-експедитор», що не відповідає КП, приводиться у відповідність до КП, оскільки він містить дві назви робіт — «Водій» та «Експедитор». Чи можна встановити такому працівнику суміщення та чи обов’язково проводити доплату і в якому розмірі?

Підприємство попередили про планову документальну перевірку, але за день до її початку захворіла голов­ний бухгалтер. Перевіряючим зателефонували й повідомили про це, однак вони зауважили, що почнуть у запланований термін, оскільки в них затверджений план-графік перевірок. Чи має переноситися термін перевірки в разі хвороби головного бухгалтера?

0