Адміністрування

Засновник, він же директор, виходить з товариства, яке має перед ним борг за підзвітними коштами і у зв’язку з фінансовими труднощами (відсутністю коштів) поки що не може його погасити. Майбутній директор пропонує надати товариству фінансову допомогу та розрахуватися з його попередником. Як краще вчинити в цій ситуації: виплатити кошти, коли новий директор офіційно обій­ме цю посаду і внесе фінансову допомогу, чи оформити допомогу від нього як від сторонньої фізособи та розрахуватися з директором до його звільнення?

Публікація: 2018/04/12

У працівниці відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку закінчується 20.12.2017 р. Після цього вона звільнятиметься. Яку дату звільнення вказувати у відповідному наказі?

Публікація: 2018/04/12

Термін проходження працівником строкової військової служби сплив 25.01.2018 р., про що є відмітка у військовому квитку. До місця проживання він повернувся 30.01.2018 р. і в цей же день був узятий на військовий облік у міському військкоматі. На підприємство для поновлення його на роботі він прибув 31.01.2018 р. Чи оплачуються в такому разі працівнику дні в період з 26.01.2018 р. по 30.01.2018 р. включно? Як поновити його на роботі після проходження військової служби та які документи для цього він повинен надати, якщо підприємство недержавної форми власності?

Публікація: 2018/05/15

Вопросы аттестации рабочих мест по условиям труда с нормативной и методической точки зрения уже рассматривались на страницах нашего журнала. Однако мы снова возвращаемся к этой теме как с целью напоминания, так и с целью обратить внимание на последние изменения по ней.  Кроме того, в статье рассматриваются общие подходы к решению конкретных задач по аттестации рабочих мест на примере одной из таких востребованных профессий, как электрогазосварщик

Публікація: 2018/05/25

Підприємство має у своєму складі такі структурні підрозділи: офіс та виробничий цех. Виробничий цех змінює місцезнаходження (обладнання переводиться з обласного центру в село поблизу нього), тому підприємство возитиме працівників на роботу в інший населений пункт. Чи потрібно попереджати їх про зміну істотних умов праці за ст. 32 КЗпП?

Публікація: 2018/07/05

Чи має підприємство право за результатами атестації робочих місць за умовами праці розширити у штатному розписі назву професії згідно з Класифікатором професій для уточнення виконуваної роботи. Наприклад, професію «Водій автотранспортних засобів» до «Водій автотранспортних засобів КАМАЗ 5410-Е»?

Публікація: 2018/07/05

Чи є зміною істотних умов праці та чи попереджати працівника за два місяці в разі зміни назви посади за результатами атестації без зміни посадових обов’язків з «Інженер-технолог» (код КП 2149.2) на «Інженер-технолог з очищення води» (код КП 2146.2)?

Публікація: 2018/07/05

Чи мають збігатися назви професій у штатному розписі й трудовій книжці та чи вносити зміни до трудових книжок у разі розбіжностей професійних назв робіт у згаданих документах?

Публікація: 2018/07/05

Штатний розпис підприємства, на якому працівник виконує роботи за професією «Водій-експедитор», що не відповідає КП, приводиться у відповідність до КП, оскільки він містить дві назви робіт — «Водій» та «Експедитор». Чи можна встановити такому працівнику суміщення та чи обов’язково проводити доплату і в якому розмірі?

Публікація: 2018/07/05

Підприємство попередили про планову документальну перевірку, але за день до її початку захворіла голов­ний бухгалтер. Перевіряючим зателефонували й повідомили про це, однак вони зауважили, що почнуть у запланований термін, оскільки в них затверджений план-графік перевірок. Чи має переноситися термін перевірки в разі хвороби головного бухгалтера?

Публікація: 2018/07/05
0