Громадське харчування

    Менеджер (управитель) ресторану  бере участь в організації роботи із забезпечення стабільного функціонування ресторану у відповідності до стандартів якості та технологій приготування страв, а також стандартів обслуговування клієнтів. Бере участь у формуванні стратегії розвитку ресторану, складанні відповідних бізнес-планів, розробленні та впровадженні стандартів і нормативів ресторану щодо якісних показників його роботи. Разом з відповідними службами підприємства формує штат працівників ресторану згідно з їхніми компетенціями, професійними і діловими якостями та перспективами щодо подальшого професійного розвитку.

    Фахівець із ресторанної справи здійснює координацію та методичне керівництво на певній дільниці одного із напрямів роботи туристичного комплексу, підготовку заходів щодо стабільного функціонування ресторану, інших пунктів громадського харчування у туристичному комплексі у відповідності до належного рівня якості та технології приготування страв, стандартів обслуговування тощо та контролює технологічний процес виробництва кулінарної продукції.

    Адміністратор залу організує процес обслуговування споживачів. Зустрічає і розміщує споживачів у залі. Приймає та оформляє замовлення на обслуговування урочистих подій, інших спеціальних заходів, організує їх проведення. Керує роботою офіціантів, буфетників, касирів та інших працівників залу.

    Шеф-кухар керує виробничо-господарською діяльністю підрозділу із забезпечення ритмічного випуску якісної продукції власного виробництва у належному асортименті. Розробляє рецептури нових страв. Організує вивчення попиту споживачів з метою забезпечення різноманітного асортименту страв, кулінарних виробів.

    Кухар 3-го розряду раціонально та ефективно організовує працю на своєму робочому місці, яке знаходиться у кухні ресторану, забезпечує підтримання чистоти і порядку на своєму робочому місці згідно з чинними нормативними документами відповідної сфери. До початку роботи готує робоче місце до роботи, регулює і перевіряє справність відповідного обладнання (інструментів), отримує відповідні матеріали.

    Кухар 4-го розряду раціонально та ефективно організовує працю на своєму робочому місці, яке знаходиться у кухні ресторану, забезпечує підтримання чистоти і порядку на своєму робочому місці згідно з чинними нормативними документами відповідної сфери. До початку роботи готує робоче місце до роботи, регулює і перевіряє справність відповідного обладнання (інструментів), отримує відповідні матеріали.

    Офіціант 4-го розряду раціонально та ефективно організовує працю на своєму робочому місці, яке знаходиться у залі та відповідних інших приміщеннях ресторану, забезпечує підтримання чистоти і порядку на своєму робочому місці згідно з чинними нормативними документами відповідної сфери. До початку роботи готує робоче місце до роботи, регулює і перевіряє справність відповідного обладнання (інструментів), отримує відповідні матеріали.

    Стюард (заклади ресторанного господарства) раціонально та ефективно організовує працю на своєму робочому місці, яке знаходиться у відповідних приміщеннях ресторану, забезпечує підтримання чистоти і порядку на своєму робочому місці згідно з чинними нормативними документами відповідної сфери. До початку роботи готує робоче місце (зал ресторану) до обслуговування споживачів: протирає столи, стільці, розставляє спеції, серветниці.

    Майстер ресторанного обслуговування забезпечує роботу з ефективного обслуговування гостей готелю, створює для них комфортні умови перебування у ресторані. Раціонально та ефективно організовувати працю на своєму робочому місці. Бере участь у створенні рекламних продуктів (ескізів) під час оформлення банкетного залу, барної стійки, вітрин і приміщення ресторану.

0