13/11/2018

У Пенсійному фонді наголосили: довідки про зарплату враховуються, якщо на підприємстві, що їх видало, є первинні документи, які підтверджують записи у трудовій книжці. Адже сьогодні дехто практикує виготовлення будь-яких довідок із високою заробітною платою. Довідки про зарплату перевіряються працівниками Фонду, які виїжджають на підприємство та звіряють їх із первинними документами — особовими рахунками, особово-платіжними відомостями та іншими документами, які підтверджують факт нарахування заробітної плати.

13/11/2018

Мін’юст затвердив зміни до Вимог щодо написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки.

13/11/2018

До пілотного модуля планування заходів держнагляду (контролю) та збору інформації для запуску інтегрованої автоматизованої системи держнагляду (контролю) додано понад 65 000 результатів перевірок.

13/11/2018

Відповідно до чинного Закону «Про відпустки» (зміни до якого не вносились) жінка має право на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами та на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

12/11/2018

Профспілка працівників освіти і науки нагадує, що державні гарантії та відносини, пов’язані з відпусткою, регулюються Конституцією УкраїниЗаконом «Про відпустки»КЗпП, іншими законами та нормативно-правовими актами України.

12/11/2018

На виконання вимог пункту 77.1 ПКУ ДФСУ до 25 грудня 2017 р. оприлюднила на своєму офіційному веб-сайті план-графік проведення планових документальних перевірок на поточний 2018 р., до якого позивача не було включено.

12/11/2018

Якщо відповідні дані про страховий стаж вже є в страхувальника (роботодавця), отримувати їх повторно не потрібно.

12/11/2018

Підготовка, перепідготовка, підтвердження/відновлення та підвищення кваліфікації авіаційного персоналу та персоналу з наземного обслуговування з виданням відповідного сертифіката/свідоцтва проводиться в авіаційних навчальних закладах, центрах перепідготовки та підвищення кваліфікації авіаційних спеціалістів та в інших закладах, у т. ч. іноземних, що сертифіковані або визнані уповноваженим органом з питань цивільної авіації для проведення відповідної підготовки (ст. 52 Повітряного кодексу України).

09/11/2018

У листопаді 2016 р. інспектори праці Управління Держпраці у Рівненській області позапланово перевірили ФОП.

09/11/2018

7 листопада набрав чинності Закон «Про електронні довірчі послуги», який дає змогу запровадити в Україні сучасні електронні методи ідентифікації особи, серед яких MobileID. Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

09/11/2018

Розмір посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, починаючи з 2-го тарифного розряду має бути розрахований саме із суми мінімальної заробітної плати, встановленої законом на відповідний бюджетний рік, що Урядом зроблено не було.

08/11/2018

Держпраці у Львівській області роз'яснює, що відповідно до частини першої статті 29 Закону «Про оплату праці», укладаючи з працівником трудовий договір (контракт), роботодавець доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати заробітної плати, підстави, згідно з якими можуть провадитися відрахування із заробітної плати у випадках, передбачених законодавством.

08/11/2018

Прес-служба ДФС повідомила, що у жовтні 2018 р. офіційно працевлаштовано 644,6 тис. найманих осіб, що вдвічі більше, ніж у серпні цього року, тобто до прийняття Урядом Розпорядження № 649-р.

08/11/2018

Одним із найбільш «популярних» серед роботодавців порушень трудового законодавства є невиплата заробітної плати у встановлений строк. Зокрема, роботодавці часто не проводять авансових виплат. Навіть якщо підставою для таких дій є прохання чи заява працівника – це є порушенням, за яке передбачена відповідальність у вигляді штрафу.

08/11/2018

Управління Держпраці у Хмельницькій області по результатам перевірки  наклало більше одного мільйона гривень штрафу на підприємство, яке виконує будівельно-монтажні роботи за порушення вимог щодо укладення трудових договорів та оформлення трудових відносин із працівниками.

07/11/2018

ДФС у Тернопільській області нагадує, що відповідно до підпункту 164.2.11 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається сума надміру витрачених коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюється відповідно до пункту 170.9 ПКУ.

07/11/2018

ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що пунктом 1 розділу IV Інструкції № 449 передбачено, що ЄСВ нараховується на суми, що визначені базою для нарахування ЄСВ, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати.

07/11/2018

Допускати до роботи працівника за укладеним строковим трудовим договором можна лише після видання наказу роботодавця про прийняття його на роботу та повідомлення територіального органу Державної фіскальної служби відповідно до постанови КМУ № 413.

06/11/2018

Держпраці роз'яснила, яких працівників можна прийняти на стажування і в яких випадках під час прийняття на роботу можна встановити випробувальний термін. Наголошується, що праця працівників в обох зазначених випадках має бути оплачена.

06/11/2018

З 1 січня 2019 р. в Україні функції директора та медичного директора буде чітко розмежовано: директор закладу займатиметься питаннями господарської діяльності, а медичний директор винятково питаннями медицини.

0