05/06/2020

На сайті Держпраці розміщено роз’яснення щодо оформлення повернення працівників до роботи після карантину. Наразі відновлюється звичний ритм роботи, тож роботодавцям потрібно подбати про те, як повертати працівників до роботи. Зокрема, визначити, які працівники потрібні на своїх робочих місцях, а які можуть продовжити працювати віддалено або в умовах гнучкого режиму робочого часу.

04/06/2020

Мінсоцполітики в листі повідомляє, що, на його думку, перші п'ять днів тимчасової непрацездатності за листками непрацездатності через «ізоляцію від COVID-19» мають оплачуватися в розмірі 50 % середнього заробітку.

03/06/2020

Національне агентство України з питань державної служби (НАДС) затвердило нову форму особової картки державного службовця та сім додатків до неї.

01/06/2020

На виконання доручення Прем’єр-міністра України та окремого доручення Голови Державної служби України з питань праці інспектори праці проводитимуть позапланові заходи державного нагляду, що були погоджені Держпраці України. Інспекційні відвідування здійснюватимуться на підставі звернень громадян, які надійшли під час карантину та потребують перевірки викладених у них фактів.

28/05/2020

Головне управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснює, що під час нарахування (виплати) фізичній особі — підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують ПДФО у джерела виплати, якщо фізичною особою — підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності.

27/05/2020

Додаткові доплати до зарплати мають отримати працівники сфери соцзахисту населення, які безпосередньо надають соціальні послуги за місцем проживання/перебування отримувача соціальних послуг (вдома).

26/05/2020

Головне Управління Держпраці у Кіровоградській області роз’яснює питання щодо врахування оплати часу простою під час обчислення середнього заробітку для оплати відпустки.

22/05/2020

Кабінет міністрів запроваджує адаптивний карантин до 22 червня, водночас із 22 травня розпочнеться другий етап пом’якшення карантинних заходів.

21/05/2020

Постановою КМУ затверджено Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах  охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду Державною службою з питань праці.

21/05/2020

Головне управління Держпраці у Київській області пояснює, що якщо людям, які повертаються до роботи, не забезпечити належного захисту, на нас може очікувати друга хвиля пандемії

19/05/2020

Інформуючи про умови отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого КМУ, відповідно до ст. 471 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI (далі — Закон № 5067), ми повідомляли, що найбільш незрозумілим є питання оформлення наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності, оскільки в КЗпП немає жодної норми, яка б хоч якось регулювала це питання.

18/05/2020

Головне управління ДПС у Київській області на своєму сайті інформує, що платниками ЄСВ є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, та фізичні особи — підприємці (ФОП), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з ФОП, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР).

15/05/2020

У зв’язку з порушенням встановлених строків виплати заробітної плати підприємства, установи та організації всіх форм власності мають здійснювати нарахування сум компенсації працівникам у разі її несвоєчасної виплати.

14/05/2020

Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Міністра охорони здоров’я Максима Степанова щодо збільшення кількості відвідувачів літніх терас — із двох до чотирьох осіб, за умови дотримання соціальної дистанції та інших протиепідемічних рекомендацій.

13/05/2020

На вебпорталі «Судова влада України» введено в дію новий функціонал, завдяки якому оголошення про виклик до суду будуть оприлюднюватися автоматично.

12/05/2020

У Держпраці нагадують, що згідно з ч. 8 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» припис — обов’язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державногонагляду (контролю) суб’єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства.

08/05/2020

На Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади опубліковано постанову Уряду про послаблення карантинних обмежень

0