В новій редакції викладено Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Сталося це завдяки наказу Мінфіну, який набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.
Зокрема, для членів фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, звітними періодами є календарні місяці, які формуються та відображаються у річній звітності, що подається до 1 травня року за результатами фінансового року. Звіт подається за формою № Д5 із зазначенням типу форми «початкова».
Код класифікатора професій (код КП), код загальносоюзного класифікатора професій, посад та тарифних розрядів (код ЗКППТР), професійна назва роботи вибираються із довідника, що відповідає національному класифікатору України «Класифікатор професій ДК 003:2010».
Назва посади відповідає запису у трудовій книжці.
Назва професії (посади, розряду, роботи) застрахованої особи зазначається у Відомостях про застраховану особу, з якою стався нещасний випадок на виробництві чи професійне захворювання.
Запис про переведення працівника на іншу посаду або роботу в того самого страхувальника вноситься в таблицю 5 в такому самому порядку, як і про прийняття на роботу. Записи про причини звільнення в таблиці 5 мають вноситися в точній відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на статтю, пункт закону. Наприклад, пункт 4 статті 40 КЗпП.
Якщо за даними страхувальника протягом звітного періоду не було зафіксовано фактів укладання та розірвання трудових угод (цивільно-правових договорів), зміни посади, термінів проходження військової служби або надання відпустки, таблиця 5 додатка 4 до цього Порядку не формується та не надається.
Якщо протягом звітного періоду страхувальником із застрахованою особою було розірвано трудовий договір (цивільно-правовий договір), а потім знову укладено, на таку застраховану особу робиться два записи в таблиці 5 додатка 4 до цього Порядку: перший — із зазначенням дати припинення трудових відносин, другий — із зазначенням дати початку трудових або цивільно-правових відносин.
Код типу нарахувань 14 — сума різниці між розміром мінімальної заробітної плати та фактично нарахованої заробітної плати (доходу) за попередні періоди у зв'язку із перерахунком під час звільнення працівника за попередні періоди, пов'язані з уточненням днів використаної наперед відпустки (у зв'язку із сторнуванням).