Лист Міністерства праці та соціальної політики України від 14 червня 2006 р. № 206/13/116-06

На Ваше звернення повідомляємо.

Пунктом 22 статті 20 та пунктом 1 статті 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надано право особам, віднесеним до категорії 1–2 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на використання чергової відпустки в зручний для них час, а також на отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік. Ця відпустка є гарантованою державою пільгою.

Вона не належить до виду щорічних, визначених пунктом 1 статті 4 Закону України «Про відпустки», на неї не поширюються норми цього Закону, передбачені для щорічних відпусток.

Відповідно до частини другої статті 5 Закону України «Про відпустки» святкові та неробочі дні при визначенні тривалості саме щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (стаття 19 цього Закону), не враховуються.

Отже, у випадку, коли святкові та неробочі дні припадуть на час вищезгаданої додаткової відпустки, вона не буде подовжена на ці дні.

Така відпустка має бути використана протягом календарного року, якщо працівник не реалізував своє право на неї в поточному році, перенесення її на наступний рік не допускається.

У випадку, коли працівникові була надана така додаткова відпустка у кінці 2005 року і частина її припала на 2006 рік, це вважатиметься відпусткою за 2005 рік. У 2006 році працівник матиме право на неї повної тривалості.

Відповідно до частини першої статті 5 Закону України «Про відпустки» тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.

Міністерством праці України від 12.02.97 № 10/2-493 було надано роз'яснення щодо практичного застосування частини першої статті 5 Закону України «Про відпустки», яким передбачено проводити перерахунок тривалості щорічної основної і додаткової відпусток з робочих в календарні дні за наступною формулою:

  

N р.д. х 7 

N к.д.

————— 

  

6 

 

де:

N к.д. — тривалість відпусток в календарних днях;

N р.д. — тривалість відпустки в робочих днях;

7 — тривалість тижня в календарних днях;

6 — тривалість тижня в робочих днях, за якою обчислювалась тривалість відпустки до прийняття Закону України «Про відпустки».

Враховуючи викладене, додаткова відпустка, передбачена статтями 20 та 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», має надаватися з розрахунку 16 календарних днів.

 

Начальник відділу

умов та режимів праці                                                                         Г. Максименко

0