Лист Міністерства юстиції України від 2 серпня 2013 р. № 6802-0-4-13/11

(в и т я г)

У Міністерстві юстиції розглянуто звернення щодо надання роз’яснення положень Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КпАП) і повідомляється таке.

<…>

Стосовно малозначності вчиненого адміністративного правопорушення слід зазначити, що відповідно до статті 22 КпАП ця обставина може бути підставою для звільнення порушника від адміністративної відповідальності. При цьому в КпАП відсутні визначення поняття «малозначність правопорушення» та його ознаки. У кожному конкретному випадку орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, самостійно вирішує питання про визнання діяння малозначним.

Щодо строків притягнення до адміністративної відповідальності зазначаємо, що відповідно до статті 38 КпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення.

При цьому інші строки накладення адміністративного стягнення передбачені частинами другою-четвертою вказаної статті КпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді) та у разі закриття кримінального провадження, коли в діях порушника наявні ознаки адміністративного правопорушення.

Також зазначаємо, що КпАП не містить визначення поняття «триваюче» правопорушення. Проте в теорії адміністративного права триваючими визначаються правопорушення, які, почавшись з якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюються потім безперервно шляхом невиконання обов’язку. Початковим моментом такого діяння може бути активна дія або бездіяльність, коли винний або не виконує конкретний покладений на нього обов’язок, або виконує його неповністю чи неналежним чином.

<…>

 

В. о. керівника апарату, директор

Департаменту цивільного, фінансового

законодавства та законодавства з питань

земельних відносин                                                                                   О. Ференс

0