Лист Державної служби України з питань праці «Про розрахунок норми тривалості роботи при тижневій нормі 36 годин»

від 16 листопада 2017 р. № 10998/4/4.1-ДП-17

Департамент з питань праці Держпраці розглянув лист <...> щодо надання роз’яснень та повідомляє.

Відповідно до частини другої статті 52 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП України) на тих підприємствах, в установах, організаціях, де за характером виробництва та умовами роботи запровадження п’ятиденного робочого тижня є недоцільним, встановлюється шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем. При шестиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин при тижневій нормі 40 годин, 6 годин при тижневій нормі 36 годин.

Частиною другою статті 53 КЗпП України визначено, що напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.

Відповідно до частини першої статті 94 КЗпП України заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Згідно зі статтею 2 Закону України «Про оплату праці» основна заробітна плата — це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов’язки).

Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.

У разі порушення роботодавцем частини другої статті 52 КЗпП України чи частини другої статті 53 КЗпП України встановлюється наступна відповідальність, а саме до посадової особи суб’єкта господарювання відповідно до частини першої статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення та суб’єкта господарювання відповідно до абзацу восьмого частини другої статті 265 КЗпП України.

Додатково повідомляємо, що у разі виникнення додаткових питань можете звернутись до Міністерства соціальної політики України, оскільки відповідно до пункту 1 Положення про Міністерство соціальної політики України (далі — Мінсоцполітики), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 г. № 423, Мінсоцполітики є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики.

Разом з тим повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади не є нормативно-правовими актами, мають лише інформаційний характер та не встановлюють правових норм.

 

Директор                                                                                                         І. Дегнера

0