Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про затвердження Порядку обчислення стажу державної служби» від 25 березня 2016 р. № 229.
Постановою визначено порядок обчислення стажу державної служби відповідно до нової редакції Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-УПІ «Про державну службу».
Такий облік є важливим під час встановлення надбавки державному службовцю за вислугу років та надання додаткової оплачуваної відпустки. Постановою Кабінету Міністрів України передбачено механізм обчислення стажу державної служби та чітко визначені періоди зарахування до стажу державної служби. Згаданий механізм обчислення стажу державної служби суттєво полегшить роботу служби управління персоналом кожного державного органу.
Зокрема, до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах: державної служби, народного депутата України, працівників дипломатичної служби, суддів, прокурорів.
Також зараховується час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», та на посадах, на яких присвоюються військові та спеціальні звання.
Окрім цього, передбачено зарахування часу професійного навчання держслужбовця з відривом від служби, перебування у відпустці по догляду за дитиною, а також період, коли державний службовець не працював з поважних причин, але залишався у трудових відносинах з державним органом. За новим законодавством до стажу державної служби буде зараховано час перебування на посадах радників, помічників, уповноважених та прес-секретаря Президента України, працівників секретаріатів Голови Верховної Ради України, його Першого заступника та заступника, працівників патронатних служб Прем'єр-міністра України та інших членів Кабінету Міністрів України, помічників-консультантів народних депутатів України, помічників та наукових консультантів суддів Конституційного Суду України, помічників суддів, а також на посадах патронатних служб в інших державних органах. Стаж державної служби обчислюється у днях, місяцях і роках.