Верховній Раді запропоновано відновити гарантований розмір допомоги на дітей одиноким матерям

Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму розглянув ряд законопроектів, якими пропонується відновити гарантований розмір допомоги на дітей одиноким матерям та гарантований розмір допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

За наслідками обговорення Комітет ухвалив рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей» №  4073-1,  а проекти законів під реєстраційними номерами 4073, 4073-2, 4073-відхилити.

Під час обговорення законопроектів члени Комітету наголосили на помилковості скасування з 1 січня 2016 року мінімального розміру допомоги на дітей одиноким матерям та мінімального розміру тимчасової державної допомоги дитині, місце проживання чи перебування батьків якої невідоме, або батьки якої ухиляються від сплати аліментів. Так чином, переважна більшість одиноких матерів та одиноких вдів позбавлена державної допомоги, яка і так забезпечувала лише умови для виживання дитини. Водночас, через запізніле прийняття відповідних підзаконних актів у січні 2016 року взагалі була припинена виплата допомоги всім одиноким матерям.

На думку членів Комітету, зазначені законодавчі зміни неминуче призведуть до суттєвого погіршення соціального становища сімей з дітьми, передусім,  в умовах зростання вартості комунальних послуг, і може призвести до непередбачуваних наслідків. Насамперед, це буде змушувати батьків або взагалі відмовлятися від дітей або передавати їх на виховання до шкіл-інтернатів з повним державним забезпеченням, що позбавить дітей права на виховання у сім'ї та, до речі, призведе до суттєвого зростання державних видатків на їх утримання.

Члени Комітету підтримали проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення соціального захисту дітей)», яким пропонується відновити гарантований розмір допомоги на дітей одиноким матерям та гарантований розмір допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, на рівні не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за умови, якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищував трьох прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку, або якщо сім’я утримує дитину з інвалідністю. Цим документом передбачається зберегти чинний розмір допомоги одиноким матерям, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців. Члени Комітету наголосили на тому, що саме цей законопроект має компромісний характер, відповідає принципу адресності і підтримує найбільш незахищені верстви населення.

За інформацією Інформаційного управління Апарату ВРУ

 

0