Якщо роботодавець залучить працівника до роботи, яка не обумовлена трудовим договором з ним, його каратимуть штрафом у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати. Каратиметься і необґрунтована відмова у працевлаштуванні особи, яка перебуває на обліку в центрі зайнятості. Такі зміни до трудового законодавства може принести законопроект від 15 травня 2019 р. № 10294.
Серед нововведень можна виділити такі:
- Якщо працівник виконує роботи вдома, на нього не поширюватимуться правила внутрішнього трудового розкладу.
- Роботодавець, який відмовить працівнику у працевлаштуванні, протягом трьох робочих днів (на вимогу фізособи) зобов’язаний надавати письмове обґрунтування цьому. В ньому він має вказати причини відмови у прийнятті на роботу, наявність інших вакансій тощо. Достатньою підставою для обґрунтованості відмови у працевлаштуванні буде те, що фізособа надала підробні документи, неправдиву інформацію про професійний досвід, освіти, стан здоров’я тощо.
- Збільшиться перелік працівників, які мають переважне право залишитися на роботі в разі звільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва та праці. Його отримають працівники, які мають інвалідність, або на утриманні яких перебуває особа з інвалідністю І або ІІ групи, дитина з інвалідністю, особа з інвалідністю з дитинства.
- Роботодавця штрафуватимуть, якщо він:
- залучить працівника до роботи, яка не обумовлена трудовим договором з працівником, — у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати;
- необґрунтовано відмовить у прийняті на роботу осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, — у двократному розмірі мінімальної зарплати.