За результатами інформаційно-роз’яснювальної діяльності було охоплено понад 25 тис. роботодавців. Кількість застрахованих осіб за 11 місяців 2018 р. зросла більш як на 428 тис. У результаті — надходження від сплати ЄСВ збільшилися на понад 5 млрд у порівнянні з початком року.
Найбільшу кількість порушень в 2018 р. виявлено з питань:
- оплата праці — 18 135 порушень;
- укладення та розірвання трудових договорів — 6377 порушень;
- робочого часу та часу відпочинку — 4701 порушень;
- правил ведення трудових книжок — 3023 порушень.
Основними причинами заборгованості на економічно активних підприємствах є:
- на підприємствах держвласності — відсутність держфінансування (державного замовлення); неповні розрахунки між постачальниками та споживачами, міжгалузеві цінові диспропорції; несвоєчасний і неповний розрахунок замовника за виконані роботи; скорочення обсягів виробництва, зменшення замовлень на товари та послуги;
- на підприємствах комунальної власності — відсутність коштів місцевого бюджету; не проведення розрахунків контрагентами; складнощі з реалізацією продукції; переорієнтація ринків збуту;
- на приватних підприємствах — відсутність (блокування) господарської діяльності; дебіторська заборгованість
З приводу дотримання роботодавцями мінімального розміру зарплати перевірено 6625 роботодавців.
281 підприємство виплатило працівникам 3 млн 427 тис. грн у якості індексації грошових доходів населення. Виявлено 29 386 працівників, яким зарплата виплачена в розмірі меншому від мінімальної у зв'язку з:
- встановленням неповного робочого часу;
- наданням відпустки без збереження зарплати;
- невиконанням норми виробітку;
- тимчасовою непрацездатністю;
- наданням щорічної відпустки.
У 2019 р. Держпраці планує продовжити діяльність щодо зниження рівня незадекларованої праці, зменшення заборгованості по заробітній платі, забезпечення соціальних гарантій військовослужбовців, учасників АТО, приведення національного законодавства у відповідність до вимог міжнародних договорів.