У ДФС розповіли, кого відбирають до планових перевірок

ДФС підтримує курс Уряду щодо уникнення необґрунтованих перевірок, зменшення тиску на бізнес та стимулювання розвитку підприємництва шляхом впровадження прозорої ризикоорієнтованої системи контролю. Так, працівники фіскальної служби працюють над запровадженням електронного аудиту, який планується запустити у повному обсязі до 2020 р.

Із запровадженням Е-аудиту отримання від платника податків первинних документів у паперовому вигляді буде необхідним лише за відібраними ризиками з метою перевірки можливих махінацій.

«ДФС вже використовує ризикоорієнтовану систему відбору до планових перевірок. Перевіряються лише суб’єкти господарювання, які мають ризики щодо несплати податків та зборів. І чим менші ці ризики у платників — тим рідшими будуть візити податківців», —зазначив в. о. Голови Олександр Власов.

На сьогодні платники мають можливість самостійно оцінювати ризиковість ведення власної діяльності та ймовірність потрапляння до заходів планового аудиту. Так, порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків та критерії ризиків від провадження діяльності суб’єктів господарювання, є відкритою інформацією. А річні плани-графіки документальних планових перевірок оприлюднюються на офіційному веб-порталі ДФС.

«Система ризиків постійно вдосконалюється, а ризики — переглядаються. Тому саме у плановому контролі ми продовжуємо курс на зниження тиску на бізнес. З початку  поточного року порівняно з минулим кількість зустрічних звірок зменшилась на 46 %, тобто майже уполовину», — зазначив Олександр Власов.

За даними ГУ ДФС в  Івано-Франківській області.

 

0