Лист Міністерства освіти і науки України «Щодо оплати праці педагогічного працівника, який працює за сумісництвом»

від 10 серпня 2018 р. № 1/11-8468

(в и т я г)

У Міністерстві освіти і науки України розглянули <...> запит <...> щодо оплати праці педагогічного працівника, який працює за сумісництвом, та повідомляємо.

<...>

Щодо суті <...> запиту інформуємо, що відповідно до пункту 5 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 28.06.93 р. № 43, оплата праці сумісників здійснюється за фактично виконану роботу.

Основним нормативно-правовим актом, за яким здійснюється оплата праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, є Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти (із змінами), яка затверджена наказом Міносвіти України від 15.04.93 р. № 102 <...> (далі — Інструкція).

Відповідно до пункту 68 Інструкції місячна заробітна плата педагогічних працівників установ і закладів освіти визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень. Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Норма годин на тиждень для кожного педагогічного працівника визначена у пункті 64 Інструкції. Для інших працівників установ чи закладів освіти, які не зазначені у пункті 64 Інструкції, тривалість робочого тижня становить 40 годин.

Зазначені вище умови оплати праці застосовуються і для тих педагогічних працівників, які працюють за сумісництвом.

При цьому нагадуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.04.93 р. № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» та спільного наказу Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 28.06.93 р. № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (далі — наказ № 43) сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, установі, організації. При цьому тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4 години на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Одночасно слід зазначити, що відповідно до пункту 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, затвердженого зазначеним вище наказом від 28.06.93 р. № 43, педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік не є сумісництвом. Тобто працівники, крім основної роботи й роботи за сумісництвом, можуть залучатися до педагогічної роботи на умовах погодинної оплати праці.

У цьому випадку оплата праці таких працівників здійснюється відповідно до пункту 73 Інструкції, в якому зазначено, що погодинна оплата праці педагогічних працівників допускається, зокрема, при оплаті працівникам підприємств, організацій та установ, які залучаються для педагогічної роботи.

На відміну від роботи за сумісництвом, яка виконується лише у вільний від основної роботи час, педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік, яка не є сумісництвом, може виконуватися в межах основного робочого часу працівника з дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати.

 

Перший заступник Міністра                                                              В. Ковтунець

0