МОН разом з Мінфіном за підсумками виконання Держбюджету за перше півріччя 2018 р. мали розглянути питання щодо підвищення з 1 вересня 2018 р. оплати праці інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників. Цього вимагав пункт 2 постанови КМУ від 11 січня 2018 р. № 22.
Адже із 1 січня 2018 р. посадові оклади на 10 % підвищили лише педагогічним працівникам, праця яких оплачується за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.
ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував звернення до МОН, Мінфіну та Федерації профспілок України з приводу необхідності підвищення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічних працівників.
У листі зазначається, що під час підготовки та опрацювання численних проектів постанови, не погоджуючи їх, ЦК Профспілки неодноразово вносив пропозиції про прийняття Урядом рішення про одночасне підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати всім педагогічним працівникам усіх типів закладів та установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 січня 2018 р.
Не прийняття відповідного урядового рішення призвело до порушення міжпосадового рівня оплати праці освітян та викликало справедливе невдоволення педагогів дошкільних, позашкільних, професійно-технічних, вищих закладів освіти низькою оцінкою владою їхньої складної, важливої, відповідальної педагогічної праці, спричинило конфліктні ситуації в колективах, про що застерігала у своїх зверненнях профспілка.