Найпоширеніші порушення під час податкових перевірок фізосіб

ДФС на своєму офіційному сайті,  звертає увагу, на ТОП-порушення, які були виявлені під час перевірок фізосіб.

Зокрема, за зволікання із декларуванням своїх доходів двом фізичним особам у Києві у 2015 р. банки-кредитори анулювали борг на загальну суму майже 30 млн. гривень.

Протягом 2016–2018 років ці фізичні особи не виконали свій обов’язок задекларувати доходи, отримані у вигляді додаткового блага внаслідок прощення банками основної суми боргу, та сплатити відповідні податки.

Результати перевірок показали, що сума бюджетних втрат становить 4,8 млн грн, за що нараховано штрафні санкції у розмірі 1,2 млн грн.

За ухиляння від сплати податків під час виплати заробітної плати документальними перевірками зафіксовано факти тривалої затримки шести підприємствами внесення на бюджетні рахунки утриманих із фонду заробітної плати ПДФО в сумі 7,2 млн грн, ЄСВ — 3,6 млн грн, та ВЗ у розмірі 0,5 млн грн.

За недотримання умов спрощеної системи оподаткування фіскальними службами Вінниччини та Рівненщини виявлено ряд недобросовісних фізичних осіб — підприємців — платників єдиного податку, які через зловживання правилами застосування спрощеної системи оподаткування потрапили до списків боржників.

Серед таких зловживань —  перевищення граничного обсягу доходу, встановленого для ІІІ групи платників єдиного податку, виявлено у ФОП «О» (вид діяльності — лісопильне та стругальне виробництво), ФОП «О» (вид діяльності — оптова торгівля), ФОП «Р» і ФОП «Ю» (вид діяльності — вантажні перевезення).

Водночас заборонений вид діяльності допущений підприємцем Києва (ФОП «О»), який перебуваючи на ІІ групі єдиного податку, систематично надавав послуги юридичним особам, які не є платниками єдиного податку.

У зв’язку з анулюванням цим суб’єктам господарювання реєстрації платником єдиного податку визначено грошових зобов’язань на загальну суму 5,4 млн гривень.

За приховування доходів, що надійшли на розрахункові рахунки було з'ясовано, що під час проведення документальної перевірки, призначеної у межах кримінального провадження, ревізорами ГУ ДФС у Київській області встановлено, що громадянин «О», діючи за попередньою змовою із спільниками, проводив фінансові операції, пов’язані із зарахуванням і перерахуванням безготівкових коштів з/на власні рахунки, відкриті в одному з комерційних банків.

Дані про рух коштів на особистих рахунках фізичної особи «О» свідчать про отримання ним у 2014–2016 роках доходу на загальну суму близько 5 млн гривень.

Задекларувати свої доходи «бізнесмен» не поспішав, внаслідок чого отримав акт перевірки та податкові повідомлення — рішення на суму 1,6 млн гривень.

Також виявили незадекларовані доходи, що надійшли на «підприємницькі» розрахункові рахунки, посадовці ГУ ДФС у Києві під час перевірки фізичних осіб — підприємців «Г», «М» і ГУ ДФС у Рівненській області під час перевірки підприємця — експортера «В».

Умисне ухилення порушниками від оподаткування доходів призвело до нарахування 2,8 млн грн грошових зобов’язань.

 

0