Страховий стаж після 2016 року можна підтвердити довідками за формами ОК-5 та ОК-7

Індивідуальні відомості про застраховану особу з реєстру застрахованих осіб надаються страхувальникам та/або застрахованій особі за формами:

  • ОК-5  індивідуальні відомості про застраховану особу містить, зокрема, дані щодо суми заробітку для нарахування пенсії, страхового стажу, сплати страхових внесків;

  • ОК-7 — індивідуальні відомості про застраховану особу містить, зокрема, дані щодо суми заробітку, з якої сплачено єдиний внесок, страхового стажу, сплати єдиного внеску.

Дані про страховий стаж, що містяться в індивідуальних відомостях про застраховану особу, необхідні для нарахування роботодавцем допомоги по тимчасовій непрацездатності у встановлених законодавством розмірах залежно від страхового стажу, а також для визначення страхового стажу в 12-місячному періоді перед настанням страхового випадку для виконання вимог щодо обмеження сум лікарняних (декретних) згідно із ст. 19 Закону № 1105.

Разом з цим слід зазначити, що Законом № 1105 не встановлена вимога щодо надання застрахованою особою роботодавцю індивідуальних відомостей про застраховану особу. Проте у разі ненадання такої інформації при розрахунку страхувальником допомоги, її розмір буде обмежений мінімальною заробітною платою або меншим розміром страхового стажу, який було розраховано страхувальником з наявних у нього даних, зазначених у трудовій книжці до 2011 р., та наявних даних щодо сплати ЄСВ за період перебування застрахованої особи в трудових відносинах із ним.

Разом із тим, до страхового стажу прирівнюються, зокрема, періоди, починаючи з 1 січня 2016 р., протягом яких особа не підлягала страхуванню, але нею або роботодавцем за неї сплачено ЄСВ.

Тому, починаючи з 1 січня 2016 р., періоди, що зараховуються до страхового стажу за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та за пенсійним страхуванням, є однаковими.

Враховуючи це, Мінсоцполітики вважає (лист від 27 квітня 2018 р. № 613/0/51-18/218), що страховий стаж за соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за період до 2016 р. може обчислюватися за даними форми ОК-7, страховий стаж за період, починаючи з 2016 р., може обчислюватися як за даними форми ОК-5, так і за даними форми ОК-7.

Фонд соцстраху у листі від 15 травня 2018 р. № 2.4-15-1677 зазначає: що стосується довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи, яка надається відповідно до пункту 30 Порядку № 1266, то така довідка не є підставою для визначення страхового стажу застрахованої особи за місцем роботи за сумісництвом.


 

0