Лист Національного агентства України з питань державної служби «Щодо збереження рангу держслужбовця»

від 17 травня 2018 р. № 3699/13-18

Національне агентство України з питань державної служби в межах повноважень розглянуло <...> лист <...>.

Ранги державним службовцям присвоюються відповідно до статті 39 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» (далі — Закон) та Порядку присвоєння рангів державних службовців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року № 306 (далі — Порядок).

Частиною п’ятою статті 39 Закону передбачено, що ранги державних службовців присвоюються одночасно з призначенням на посаді державної служби, а в разі встановлення випробування — після закінчення його строку. Державному службовцю, який вперше призначається на посаду державної служби, присвоюється найнижчий ранг в межах відповідної категорії посад.

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року № 306 «Питання присвоєння рангів державних службовців та співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями» особі, яка призначена на посаду державної служби з випробуванням і якій був присвоєний ранг відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII «Про державну службу», надбавка за ранг у період випробування виплачується відповідно до найнижчого рангу у межах категорії посад, до якої належить посада державної служби. У разі належності посади до категорії посад, в межах якої передбачено присвоєння рангу нижчого, ніж присвоєний державному службовцю згідно із зазначеним Законом, надбавка за ранг виплачується відповідно до раніше присвоєного рангу.

Абзацом другим пункту 10 Порядку передбачено, що у разі належності посади державного службовця до категорії посад, в межах якої передбачено присвоєння рангу нижчого, ніж присвоєний державному службовцю згідно з Законом України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII «Про державну службу», за ним зберігається раніше присвоєний ранг.

Отже, державним службовцям ранги, присвоєні відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII «Про державну службу», зберігаються.

Частиною четвертою статті 33 Закону визначено, що акт про призначення на посаду приймається у вигляді указу, постанови, наказу (розпорядження), рішення, залежно від категорії посади, відповідно до законодавства.

Згідно із пунктом 80 Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року № 55, накази (розпорядження) видаються як рішення організаційно-розпорядчого чи нормативно-правового характеру. За змістом управлінської дії накази видаються з основних питань діяльності установи, адміністративно-господарських або кадрових питань.

Таким чином, на думку НАДС, рішення про збереження державному службовцю рангу, присвоєного відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII «Про державну службу», приймається суб’єктом призначення у вигляді наказу (розпорядження).

Окремо повідомляємо, що листи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади мають лише роз’яснювальний (інформаційний) характер і не встановлюють правових норм.

 

Заступник голови                                                                                           А. Заболотний

 

0