Наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Примірної форми договору про компенсацію витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованої особи з числа внутрішньо переміщених осіб»

від 25 квітня 2018 р. № 588

Відповідно до пункту 12 Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 № 696 (зі змінами), наказую:

1. Затвердити Примірну форму договору про компенсацію витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованої особи з числа внутрішньо переміщених осіб, що додається.

2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства соціальної політики України від 08.10.2015 № 999 «Про затвердження Примірної форми договору про компенсацію витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованої особи з числа внутрішньо переміщених».

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра Крентовську О. П.

 

Міністр                                                                                                                    А. Рева

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства соціальної політики України
25 квітня 2018 року № 588

 

Примірна форма договору про компенсацію витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованої особи з числа внутрішньо переміщених осіб

м. ________

________ р.

______________________________________________ центр зайнятості (далі — Центр зайнятості)

            (найменування центру зайнятості)

в особі ____________________________________________________________________,
                                                                    (прізвище, ім’я та по батькові директора або уповноваженої ним особи)
що діє на підставі _____________________________________________________________________,
                                                                                                             (положення, довіреність)
з однієї сторони, та ____________________________________________________________________,
(повне найменування підприємства, установи, організації, прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи — підприємця)

(далі — Роботодавець) в особі _________________________________________________________,

                                          (прізвище, ім’я та по батькові керівника або уповноваженої ним особи)

що діє на підставі _____________, з іншої сторони (далі  — Сторони), уклали цей Договір про таке:

(найменування документа)

1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ

1. Компенсація Центром зайнятості Роботодавцю витрат на оплату праці за працевлаштування на умовах строкового трудового договору від _________ № ______ зареєстрованого безробітного з числа внутрішньо переміщених осіб ______________________________, який / яка проживає за адресою: ______________________________________________________________________________
                                                                                                  (прізвище, ім’я та по батькові)
_________________________________ (далі — працевлаштована особа) та гарантування Роботодавцем збереження зайнятості працевлаштованої особи протягом періоду, що перевищує тривалість виплати компенсації у два рази.

 

2. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ СТОРІН

2.1. Центр зайнятості зобов’язується:

2.1.1 Надавати Роботодавцю компенсацію витрат на оплату праці працевлаштованої особи (далі — Компенсація) у порядку та розмірах, передбачених цим Договором та Порядком здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 № 696 (зі змінами) (далі — Порядок).

2.1.2. Продовжувати виплату Компенсації в разі переведення працевлаштованої особи за її згодою на інше робоче місце у Роботодавця із збереженням гарантій зайнятості, передбачених умовами надання Компенсації.

2.2. Центр зайнятості має право:

2.2.1. Не рідше ніж один раз на три календарні місяці відповідно до затвердженого плану відвідувань роботодавців або за письмовим зверненням фізичної чи юридичної особи про факти порушення Роботодавцем умов Компенсації перевіряти достовірність поданих Роботодавцем відомостей, які є підставою для надання Компенсації, визначення її розміру та виконання умов цього Договору.

2.2.2. Під час перевірки виконання умов цього Договору отримувати від Роботодавця необхідну інформацію та пояснення (у тому числі в письмовій формі) з питань, що виникають у ході перевірки.

2.2.3. Припинити перерахування Роботодавцю сум Компенсації в разі:

а) скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб»;

б) отримання інформації від правоохоронних чи державних контролюючих органів або скарги працевлаштованої особи щодо порушення гарантій зайнятості — до з’ясування обставин порушення законодавства при використанні Компенсації;

в) відмови або перешкоджання Роботодавця у проведенні перевірки виконання умов цього Договору та Порядку, виявлення фактів подання Роботодавцем Центру зайнятості недостовірних відомостей;

г) виникнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в межах дії цього договору, у зв’язку з чим компенсація не здійснюється;

д) звільнення працівника до закінчення строку збереження гарантій зайнятості;

е) визнання Роботодавця в установленому порядку банкрутом або порушення стосовно нього справи про банкрутство, у зв’язку з чим компенсація не здійснюється.

Центр зайнятості відновлює виплату Компенсації Роботодавцю, якому її було припинено згідно з підпунктами б) та в) цього пункту, протягом 10 робочих днів після закінчення перевірки, якщо за її результатами не виявлено порушень умов Порядку та цього Договору або порушення усунено.

2.3. Роботодавець зобов’язується:

2.3.1. Протягом трьох робочих днів із дати набрання чинності цього Договору подати Центру зайнятості відомість установленої форми про нараховану та виплачену заробітну плату, сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та використання робочого часу працевлаштованої особи (далі — відомість установленої форми) за період із дня працевлаштування до першого числа місяця, в якому було прийнято рішення про надання Компенсації.

2.3.2. Щомісячно протягом п’яти робочих днів після виплати працевлаштованій особі заробітної плати надавати Центру зайнятості відомість установленої форми (до закінчення строку дії Договору).

2.3.3. Допускати представників Центру зайнятості до проведення перевірки виконання умов цього Договору та Порядку.

2.3.4. Повідомляти письмово Центр зайнятості про звільнення працевлаштованої особи або переведення (за її згодою) на інше робоче місце зі збереженням гарантій зайнятості, а також про зміну свого місцезнаходження (місця проживання) протягом п’яти робочих днів із дати звільнення або переведення.

2.3.5. У разі розірвання строкового трудового договору до закінчення строку збереження гарантій зайнятості працевлаштованої особи на підставі пункту 1 статті 36 чи пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України повернути суму одержаної Компенсації у повному обсязі.

2.4. Роботодавець має право:

2.4.1. Перевести працівника за його згодою на інше робоче місце зі збереженням гарантій зайнятості, передбачених умовами надання Компенсації.

2.4.2. Оскаржити рішення, дії чи бездіяльність Центру зайнятості в адміністративному чи судовому порядку.

3. ГАРАНТІЇ ЗАЙНЯТОСТІ ПРАЦЕВЛАШТОВАНОЇ ОСОБИ

3.1. Роботодавець гарантує, що протягом строку дії договору не розриватиме строковий трудовий договір у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, в тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників, за угодою сторін, не погіршуватиме умови праці та дотримуватиме інших гарантій зайнятості, встановлених чинним законодавством.

3.2. Робоче місце, умови праці та оплата праці особи, працевлаштованої з наданням Роботодавцю Компенсації, встановлюються відповідно до чинного законодавства.

4. УМОВИ ТА ПОРЯДОК ФІНАНСУВАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ

4.1. Компенсація виплачується з дня працевлаштування особи за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж за шість календарних місяців (за працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб, які належать до категорії громадян, зазначених у частині першій статті 14 Закону України «Про зайнятість населення», — за кожен непарний місяць роботи протягом двох років, але не більше ніж за 12 календарних місяців).

Компенсація виплачується в розмірі фактичних витрат на оплату праці працевлаштованої особи, але не вищому від середнього розміру заробітної плати штатного працівника, що склався у ___________________________________________________________________________ за минулий
                                                                                        зазначити регіон
місяць, або обчисленої з неї відповідної суми в разі, коли особа працювала неповний місяць.

 

4.2. Роботодавець щомісячно протягом п’яти робочих днів після виплати працевлаштованій особі заробітної плати, на підставі якої визначається розмір Компенсації, подає Центру зайнятості відомість установленої форми.

4.3. Центр зайнятості до останнього числа місяця, що настає за місяцем подання звітності, на підставі отриманої від Роботодавця відомості установленої форми, даних ДФС та її територіальних органів щодо відсутності у роботодавця заборгованості зі сплати єдиного внеску, даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців щодо відсутності порушеної справи про банкрутство або визнання Роботодавця банкрутом та інформації Держстату України про середній рівень заробітної плати штатного працівника, що склався у відповідному регіоні, забезпечує перерахування коштів на розрахунковий рахунок Роботодавця.

5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН

5.1. Кожна Сторона є відповідальною за невиконання або неналежне виконання умов цього Договору.

5.2. За порушення умов і порядку надання Компенсації відповідає директор Центру зайнятості.

5.3. Роботодавець у встановленому законодавством порядку є відповідальним за забезпечення гарантій зайнятості працевлаштованої особи, достовірність наданих ним даних, що є підставами для прийняття рішення про компенсацію та визначення розміру Компенсації.

5.4. Роботодавець зобов’язується повернути Центру зайнятості у повному обсязі суму наданої Компенсації в разі розірвання строкового трудового договору із працевлаштованою особою: у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, в тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством або перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників; за згодою сторін (пункт 1 статті 40, пункт 1 статті 36 Кодексу законів про працю України).

5.5. У разі встановлення факту подання Роботодавцем недостовірних відомостей Роботодавець зобов’язаний відшкодувати Центру зайнятості суму заподіяної шкоди відповідно до частини третьої статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

6. СТРОКИ ДІЇ ДОГОВОРУ, ПІДСТАВИ ПРИПИНЕННЯ ДОГОВОРУ ТА ПОРЯДОК ВИРІШЕННЯ СПОРІВ

6.1. Цей Договір набирає чинності з дати його підписання Сторонами та діє протягом періоду, що перевищує тривалість виплати Компенсації у два рази.

6.2. Дія цього Договору припиняється у разі дострокового розірвання Роботодавцем строкового трудового договору від _________ № _____________.

6.3. Спори, що виникають за даним Договором, вирішуються Сторонами шляхом переговорів. Якщо Сторони під час переговорів не досягли згоди щодо вирішення спору, справа передається на розгляд суду.

6.4. До передання спору на розгляд суду Роботодавець має право звернутися за його вирішенням до центру зайнятості вищого рівня та / або Державної служби зайнятості (Центрального апарату), про що письмово повідомляє Центр зайнятості.

6.5. Цей Договір укладено у двох примірниках, кожен із яких має однакову юридичну силу. Кожна Сторона отримує примірник Договору.

7. ФОРС-МАЖОРНІ ОБСТАВИНИ (ОБСТАВИНИ НЕПЕРЕБОРНОЇ СИЛИ)

7.1. Форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) (далі — форс-мажорні обставини) у цьому Договорі вважаються будь-які обставини, що виникли поза волею або всупереч волі чи бажанню Сторін і яких не можна передбачити чи уникнути, зокрема громадські заворушення, епідемії, блокада, землетруси, повені, пожежі.

7.2. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання своїх зобов’язань згідно з цим Договором, якщо таке невиконання сталося внаслідок форс-мажорних обставин, які об’єктивно вплинули на виконання зобов’язань, зазначених у цьому Договорі, протягом певного періоду часу і не могли бути передбачені Сторонами під час укладання цього Договору та/або в разі виникнення яких неможливо вжити відповідних заходів.

7.3. Якщо строк виконання Сторонами своїх договірних зобов’язань порушено у зв’язку з форс-мажорними обставинами, то виконання цих зобов’язань подовжується на строк, протягом якого діяли форс-мажорні обставини.

7.4. Сторона, яка не може виконувати свої зобов’язання через форс-мажорні обставини за цим Договором, повинна негайно повідомити про це іншу Сторону, а також сповістити про приблизну тривалість і орієнтовану дату припинення форс-мажорних обставин. У будь-якому разі таке повідомлення має бути подано не пізніше ніж через десять днів з моменту виникнення таких обставин. У разі неможливості повідомлення про настання форс-мажорних обставин протягом установленого строку з незалежних від Сторони причин (наприклад, форс-мажорні обставини чи наслідки їх настання перешкоджають повідомленню у строк), Сторона, для якої вони настали, надсилає таке повідомлення протягом п’яти днів з моменту припинення обставин, що перешкоджають повідомленню, з наданням документального підтвердження наявності обставин, що перешкоджають такому повідомленню.

7.5. Факти, які містяться в повідомленні про виникнення форс-мажорних обставин, мають бути підтверджені сертифікатом про форс-мажорні обставини, виданим Торгово-промисловою палатою України.

7.6. Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення (без підтвердження обставин, що перешкоджали такому повідомленню) про виникнення форс-мажорних обставин позбавляє Сторону права посилатися на них, як на підставу для звільнення від відповідальності за невиконання своїх договірних зобов’язань за цим Договором.

8. МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ТА РЕКВІЗИТИ СТОРІН

Центр зайнятості:
_______________ центр зайнятості

Роботодавець: __________________

Місцезнаходження:

Місцезнаходження юридичної особи / місце проживання фізичної особи — підприємця:

__________________________
__________________________

_______________________________
_______________________________

Поточний рахунок:
Банківська установа:
МФО:
ЄДРПОУ:
Директор (уповноважена особа)

Поточний рахунок:
Банківська установа:
МФО:
ЄДРПОУ / ІПН:
Керівник (уповноважена особа)

____________________________

______________________________

_____________ року

_______________ року

 

0