Кого перевірятиме Держслужба з надзвичайних ситуацій у 2018 році

За участі Державної регуляторної служби України, критерії ризику були переглянуті і, на сьогодні до групи високого ризику потрапляє менше суб’єктів господарювання. Однак у Плані комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік вони все ще фігурують як об’єкти з високим ступенем ризику, бо план формувався за старими Критеріями.

Оскільки постанова про виключення з мораторію (постанова КМУ «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» набрала чинності 23 лютого 2018 р.) прийнята вже після затвердження нових Критеріїв ризику, то планові перевірки можуть проводитись, коли суб’єкти господарювання належать до групи з високим ризиком і за старими, і за новими Критеріями ризику.

Отже, фахівці ДРС вважають, що планові перевірки можуть проводитись, коли суб’єкти господарювання належать до групи з високим ризиком і за старими, і за новими Критеріями ризику.

Нові критерії ризику затверджені постановою КМУ № 1043, набрали чинності 29 грудня 2017 р.

Якщо за новими Критеріями ризику суб’єкт господарювання не належить до високого ступеню ризику, але у Плані комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік передбачена планова перевірка його підприємства, то він має право не допускати перевірку, адже на нього поширюється мораторій.

Щоб убезпечити себе від помилки, ДРС та ДСНС рекомендує суб’єктам господарювання звернутися із запитом до ДСНС із проханням надати індивідуальне роз’яснення до якого ступеня ризику належить підприємство. Звертатись можна засобами електронного зв’язку на електронні поштові скриньки mev@mgs.gov.ua та dpn.dppb@mns.gov.ua, а в нагальних випадках — телефоном на номери +380 (44) 585 6848 (Морщ Євген Володимирович) або +380 (44) 585 6818 (Тимошенко Олег Володимирович).

Відповідь ДСНС буде підтверджуючим документом ступеня критеріїв ризику, до якого належить суб’єкт господарювання та того, чи може бути проведена перевірка.

Якщо після отримання роз’яснень ДСНС у суб’єкта господарювання залишаються сумніви щодо дотримання органом державного нагляду (контролю) вимог чинного законодавства, пропонуємо суб’єктам господарювання звертатися за роз’ясненнями до Державної регуляторної служби України. Такі звернення приймаються на електронну поштову скриньку 23022018@drs.gov.ua.

Про це йдеться в Роз’ясненні ДРС.

 

0