Зміни пенсійного забезпечення чорнобильців

Зустріч Міністра соціальної політики України Андрія Реви  із представниками громадських організацій чорнобильців, що відбулась напередодні дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пройшла в обговоренні варіантів вирішення нагальних соціальних потреб.

Незважаючи на всі  труднощі,  проблеми поетапно вирішуються. Так, розроблений Міністерством, законопроект пенсійного забезпечення військовослужбовців передбачає зміни  пенсійних виплат  і для військових строкової служби, які у  1986 році на рівні з офіцерами, ціною власного здоров’я і життя  блокували і ліквідовували  катастрофу на Чорнобильській АЕС.

На останньому засіданні Уряду Прем’єр-міністр України  Володимир Гройсман   дав протокольне доручення направити законопроект до Ради національної безпеки й оборони.

«Правильно виписати критерії пенсійного забезпечення для всіх категорій чорнобильців — це робота не одномоментна, а  покрокова, — зазначив Міністр соціальної політики Андрій Рева.  Нам потрібно зараз жорстко запроваджувати статус, а особливості нарахування пенсій повинні бути прописані за єдиними правилами.   І для вирішення проблеми, треба діяти за чіткою парадигмою: приймати постанови частинами, визначати больові точки й ліквідовувати їх. Так само, як  ми зараз впроваджуємо закон про пенсійне забезпечення на загальних підставах. Однак, я вкотре закликаю вас — об’єднатись для того, аби вирішення проблем було якіснішим і дієвішим».

Відсутність статусу  ускладнює боротьбу із захворюваннями внаслідок чорнобильської аварії  дітям 2–3 покоління  евакуйованих постраждалих. За даними ГО «Діти Чорнобиля» чимало народжених  у 1988–1989 роках мають онкозахворювання. І  на особливу підтримку від держави, як постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, у лікуванні вони розраховувати не можуть, оскільки строк дії  посвідчення закінчився у їхніх батьків ще у віці 18 років.

Також Андрій Рева акцентував увагу на  забезпеченні житлом чорнобильців, зазначивши, що ця програма має діяти так само, як і щодо учасників бойових дій, котрі мають інвалідність, тобто виділяються кошти, за які чорнобильці самі купують собі житло.

«Протягом року ми будемо працювати над збільшенням коштів для чорнобильських програм, бо їх для виконання усіх необхідних  планів не  вистачає, — сказав, підбиваючи підсумки зустрічі, Андрій Рева. —  Зараз серед пріоритетів Міністерства соціальної політики України у питанні  вирішення проблем чорнобильців,  — покращення пенсійного забезпечення, санаторно-курортне лікування і реабілітація, забезпечення житлом і автомобілями».

0