Наразі очікується публікація відповідного наказу Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Перехід на нові професії розпочнеться з 2018 р. А щоб перехід на нові професії був поступовим та плавним, МОЗ повертає попередні професійні назви робіт.
Актуальними залишаються професійні назви робіт:
- «фельдшер з медицини невідкладних станів»,
- «лікар-терапевт»,
- «сестра медична з лікувальної фізкультури»,
- «сестра медична з масажу»,
- «інструктор з трудової терапії»,
- «інструктор з трудової адаптації».
Будуть створені ініціативи для існуючих працівників переходити в нові професії.
Наступним кроком Міністерство охорони здоров’я України разом із фахівцями приведе у відповідність пов’язані із цими змінами нормативні-правові акти. За працівниками буде збережено стаж, надбавки та доплати, які були напрацьовані за період роботи у сфері охорони здоров’я.
Нагадаємо, що зміни назв посад будуть вноситись відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського Союзу. Так, у 2017 р. до державного класифікатора професій були введені нові професійні назви робіт:
- «лікар внутрішньої медицини»,
- «асистент ерготерапевта»,
- «асистент фізичного терапевта»,
- «парамедик»,
- «екстрений медичний технік»,
- «інструктор з надання догоспітальної допомоги»,
- «інструктор з надання першої допомоги».
Фельдшери з медицини невідкладних станів зможуть перекваліфікуватись на парамедиків. Також буде змінено назву роботи «лікар-терапевт» на «лікар внутрішньої медицини», «сестра медична з лікувальної фізкультури», «сестра медична з масажу» на «асистент фізичного терапевта». Назву «інструктор з трудової терапії» та «інструктор з трудової адаптації» буде змінено на «асистент ерготерапевта».
Нововведення не призведуть до скорочення медичних працівників, а лише приведуть у відповідність до європейських стандартів назви посад та програми підготовки.