Штраф за безоплатне стажування

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 16 березня 2017 року задоволено апеляційну скаргу ГУ Держпраці у Львівській області і підтверджено правомірність винесення постанови про накладення штрафу на ФОП Барінову І. Ю. за фактичний допуск до роботи працівника без укладення трудового договору.

Про це повідомила заступник начальника відділу юридичного забезпечення ГУ Держпраці у Львівській області Іванна Ковальчук.

Під час проведення перевірки інспектором Держпраці було встановлено, що ФОП Барінова І. Ю. допустила безоплатне стажування працівника на посаду продавця взуття.

Апеляційний суд погодився з аргументом Держпраці, що відповідно до вимог статті 24 КЗпП України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу.

Тобто, фактичному допуску працівника до роботи повинно передувати видання наказу про прийняття на роботу та повідомлення ДФС.

Без видання наказу особа може бути допущена до виконання роботи лише у випадку коли така можливість прямо передбачена чинним законодавством.

Порядок стажування встановлений постановою КМУ від 16 січня 2013 р. № 20 «Про затвердження Порядку укладення договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях і Типової форми договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах та організаціях».

В інших випадках стажування кваліфікується Держпраці як порушення вимог трудового законодавства, а саме, фактичний допуск до роботи працівника без укладення трудового договору.

За необхідності перевірки професійних якостей працівника при прийнятті на роботу може встановлюватись випробування. Строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, – шести місяців.

Строк випробування для робітників не може перевищувати одного місяця.

 

0