Зміни до класифікатора професій: додано медичні посади

1 листопада 2017 року вступили у дію зміни до класифікатора професій, у якому змінилися також й медичні посади.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.

Було введено нові професійні назви: «лікар внутрішньої медицини», «асистент ерготерапевта», «асистент фізичного терапевта», «парамедик», «екстрений медичний технік», «інструктор з надання догоспітальної допомоги», «інструктор з надання першої допомоги». а також змінено професійну назву роботи:

  • «фельдшер з медицини невідкладних станів» на «парамедик»;
  • «лікар-терапевт» на «лікар внутрішньої медицини»;
  • «інструктор з трудової терапії» та «інструктор з трудової адаптації» на «асистент ерготерапевта»;
  • «сестра медична з лікувальної фізкультури», «сестра медична з масажу» на «асистент фізичного терапевта».

Також, відповідно до міжнародної класифікації, у новому класифікаторі скасовано такі професійні назви робіт: «лікар-терапевт дільничий», «лікар-терапевт підлітковий», «лікар-терапевт цехової лікарської дільниці», «фахівець з фізичної реабілітації».

Зазначено, що класифікатор професій використовується для запису про роботу у трудові книжки працівників.

«Наголошуємо, що ні в якому разі не йдеться про скасування посад чи звільнення медичних працівників. Медики з відповідною освітою та навичками автоматично займатимуть посади з новими професійними назвами, з подальшим проходженням курсів підвищення кваліфікації.

Нововведення не приведуть до скорочення медичних працівників, а лише приведуть у відповідність до європейських стандартів назви посад та програми підготовки. Просимо не вірити маніпуляціям та поширювати офіційну й перевірену інформацію», — вказано у повідомленні прес-служби МОЗ.

 

0