Наказом МОЗ України від 11.11.2020 р. № 2593 (далі — Наказ № 2593), який набуває чинності з дня його офіційного опублікування (22.12.2020 р)., внесено зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ України від 13.11.2001 р. № 455.
Отже, з Інструкції виключено п. 1.9, яким було передбачено, що листок непрацездатності (довідку) в амбулаторно-поліклінічних закладах видає лікуючий лікар (фельдшер) переважно за місцем проживання чи роботи. Відтепер відсутня й вимога щодо надання заяви-клопотання, погодженої з головним лікарем або його заступником, засвідченої підписом і круглою печаткою лікувально-профілактичного закладу, за наявності якої видаються документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, якщо особа обрала лікуючого лікаря і лікувально-профілактичний заклад не за місцем проживання чи роботи.
Також згідно зі змінами лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічних закладах може продовжувати листки непрацездатності, залежно від тяжкості захворювання, до 15 календарних днів (раніше було до 10 календарних днів).
На період проведення заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19, лікуючий лікар в амбулаторно-поліклінічних закладах може видавати листок непрацездатності особисто на строк, необхідний для лікування пацієнтів з COVID-19 та/або завершення самоізоляції пацієнтом відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
Наказом № 2593 внесено також зміни до Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.03.2018 р. № 504. Ними передбачено, що надавач первинної медичної допомоги забезпечує відбір зразків матеріалів для тестування на SARS-CoV-2 (за місцем надання допомоги або за місцем проживання (перебування) пацієнта) та їх транспортування у лабораторний центр МОЗ за адміністративно-територіальною належністю. Для організації тестування надавач первинної медичної допомоги забезпечує дотримання інфекційного контролю та виїзд до пацієнта за місцем його проживання (перебування) за необхідністю.