Збереження середнього заробітку в разі переведення на нижче оплачувану роботу — Держпраці

Держпраці у Рівненській області нагадує, що відповідно до статті 114 КЗпП у разі переведення працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів із дня переведення.

Доплати, передбачені цією статтею, провадяться протягом двох тижнів із дня переведення з таким розрахунком, щоб разом із заробітком на новій роботі працівник одержував оплату праці в розмірі, що дорівнює середньому заробітку на попередній роботі.

Так, частина перша статті 114 КЗпП передбачає обов’язок власника забезпечити працівнику збереження середнього заробітку протягом зазначеного періоду.

Для забезпечення гарантованого рівня оплати праці немає значення підстава для переведення. Переведення може проводитися на прохання працівника, за висновком медичної установи, за ініціативою власника, зокрема, у порядку працевлаштування, як це передбачено частиною другою статті 40 КЗпП.

Проте слід зазначити, що не оплачується праця працівника відповідно до частини першої статті 114 КЗпП у разі істотних змін умов праці працівників у разі продовження роботи за попереднім фахом і кваліфікацією (посадою).

Випадки збереження середнього заробітку у зв’язку зі зниженням фактичного заробітку не обмежуються викладеним, а також можуть бути передбачені колективним трудовим договором, іншими локальними документами підприємства.

 

0