Запропоновано зменшити навантаження на роботодавця під час заповнення та подання ним Форми № 3-ПН

Міністерство соціальної політики України оприлюднило проект наказу  «Про внесення змін до наказу  Мінсоцполітики від 31 травня 2013 р. № 316», яким викладено в новій редакції форму звітності № 3-ПН та Порядок її подання.

На сьогодні механізм подання роботодавцями державній службі зайнятості інформації про вакансії врегульовано наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013  № 316 «Про затвердження  форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та Порядку її подання (зареєстр. в Мін’юсті за  № 988/23520 від 17.06.2013) (далі – Форма № 3-ПН). Інформація про вакансії подається у разі їх наявності.

Практика застосування Форми № 3-ПН засвідчила необхідність спрощення процедури її заповнення роботодавцем та надання роботодавцю можливості щодо уточнення раніше поданої інформації. Крім цього, для здійснення належного аналізу заявлених вакансій з метою підбору претендентів слід передбачити у Формі № 3-ПН розширену інформацію щодо розмірів заробітної плати.

Також, у звязку із внесенням змін до чинного законодавства, виникла необхідність змінити  у Формі № 3-ПН назви освітньо-кваліфікаційних рівнів претендетнів на вакансію, включити до окремих категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, учасників антитерористичної операції та внутрішньопереміщених осіб.

Вирішення зазначеної проблеми шляхом державного регулювання є важливим, оскільки одним із основних завдання державної служби зайнятості є надання роботодавцям послуг з підбору працівників. 

Відповідно до проекту форма звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» заповнюється роботодавцями та подається до базового центру зайнятості незалежно від місцезнаходження.

Звітність подається за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) не пізніше ніж через 3 (три) робочі дні з дати відкриття вакансії. Датою відкриття вакансії є наступний день після створення робочого місця чи припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стає вакантним, або дата, починаючи з якої може бути укладений трудовий договір з найманим працівником. 

Роботодавець визначає вид звітності – первинна або уточнювальна.

Первинна звітність подається  з метою інформування про наявність попиту на робочу силу (вакансії).

Уточнювальна звітність подається в разі необхідності на заміну первинної та містить уточнення характеристик вакансії:  умов праці, розміру заробітної плати, вимог до претендента тощо. При цьому не можуть бути змінені дані щодо кількості вакансій та назви професії (посади). 

0