Фонд соцстраху видав перше докладне роз'яснення щодо заповнення оновленої форми заяви-розрахунку для надання матеріального забезпечення.
1. Заповнення зворотного боку заяви-розрахунку.
Рядок 1 колонки 3 та 4 — заповнюється загальна кількість календарних днів тимчасової непрацездатності, в т. ч. догляду за хворою дитиною або хворим членом сім'ї (за винятком днів тимчасової непрацездатності, оплачених за рахунок коштів страхувальника), та загальна сума нарахованої допомоги за рахунок коштів Фонду.
Рядок 1.1 колонки 3 та 4 — заповнюється кількість днів тимчасової непрацездатності тих застрахованих осіб, які скористались пільгами постраждалим внаслідок ЧАЕС, і відповідно сума, на яку збільшено розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Рядок 2.1. колонки 3 та 4 — заповнюється кількість днів, на яку збільшено загальну тривалість відпустки по вагітності та пологах та відповідно сума, на яку збільшено розмір допомоги по вагітності та пологах жінкам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1–3 категорії.
Рядок 7 «Всього» підсумовує лише колонку 4 «Сума (в гривнях з копійками)» і лише по рядках 1, 2, 3, 4, 5, 6.
2. Заповнення додатків до заяви-розрахунку.
Додаток 1.1.
Колонка 6 — Основне місце роботи — 1; сумісництво — 2; ФОП — 3; ЦПД — 4. Необхідно обирати лише один із кодів видів зайнятості.
У разі заповнення колонок 17–18, обов’язково заповнюється колонка 19, де зазначається серія та номер (або номер) посвідчення.
Особливості заповнення колонок 17 та 18 у зв’язку із причинами непрацездатності 1 — загальне захворювання та 3 — захворювання внаслідок аварії на ЧАЕС, якщо листок непрацездатності виданий особі, яка постраждала від Чорнобильської катастрофи.
Колонка 17 — заповнюється кількість днів, які обраховуються, починаючи із шостого дня непрацездатності.
Колонка 18 — заповнюється сума, на яку збільшено розмір допомоги, починаючи із шотого дня непрацездатності, у зв’язку із застосуванням пільги по страховому стажу у вигляді виплати компенсації 100 % заробітної плати для осіб, які мають страховий стаж менше восьми років.
Наприклад, без пільг нарахувати допомогу по листку непрацездатності необхідно у розмірі 70 %, у зв’язку з наявністю пільг нараховується допомога у розмірі 100 %. Різниця у розмірі 30 % нарахованої суми допомоги за рахунок коштів Фонду підлягає відображенню у колонці 18. Кількість днів, зазначених у колонках 14 і 17, має збігатися.
Особливості заповнення колонок 17 і 18 у зв’язку із причиною непрацездатності 8 — допомога по вагітності та пологах, якщо листок непрацездатності виданий жінкам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
У колонках 17 і 18 потрібно відобразити різницю в кількості днів та суми допомоги (нарахованої за ці додаткові дні) між декретною відпусткою, наданою на загальних підставах, і декретною відпусткою, наданою на пільгових умовах, жінкам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до 1–3 категорій (180 днів - 126 днів = 54 дні та суму допомоги за 54 дні).
Колонка 21 заповнюється з метою контролю відповідності нарахованого матеріального забезпечення по тимчасовій непрацездатності розміру допомоги, що визначається у відсотках залежно від страхового стажу, відповідно до статті 24 Закону № 1105.
Відомості, що використовуються для заповнення цієї колонки, передбачені Положенням про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування:
- додаток 4 «Форма ОК-5»;
- додаток 5 «Форма ОК-7»;
- додаток 9 «Дані про трудовий та страховий стаж».
Колонка 21 заповнюється у повних місяцях, без округлення.
Якщо загальний страховий стаж застрахованої особи становить вісім повних років і більше, то до колонки 21 вноситься запис «96».