Заповнення листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю — роз’яснює ФСС з ТВП

У графі «Діагноз первинний» має бути зазначений строк вагітності на час звернення, у графі «Діагноз заключний» — орієнтовний строк пологів, у графі «Звільнення від роботи» одним рядком записується сумарна тривалість відпустки з відміткою дати відкриття листка непрацездатності, у графі «Стати до роботи» — дата закінчення відпустки. Цей порядок прописано в пункті 9 Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженої наказом МОЗ, Мінпраці, ФСС з ТВП, ФСС від НВ від 3 листопада 2004 р. № 532/274/136-ос/1406.

Таким чином, дата, що зазначена в графі «Стати до роботи» як закінчення відпустки, не є датою виходу на роботу, а визначає дату закінчення строку 126 к. дн., тому застрахована особа, яка перебувала у відпустці по вагітності та пологах, повинна стати до роботи лише наступного дня.

За результатами домовленостей між фахівцями з питань експертизи тимчасової непрацездатності органів охорони здоров’я держадміністрацій та закладів охорони здоров’я областей, лікарями в листку непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами по-різному заповнюється графа «Стати до роботи» — зазначається останній день відпустки по вагітності та пологах або день, коли застрахована особа повинна стати до роботи. Водночас в окремих регіонах із метою запобігання непорозумінь між застрахованою особою та страхувальником під час оформлення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і призначення допомоги за нею лікарями в графі «Примітки» бланка листка непрацездатності зазначається дата, коли жінка повинна вийти на роботу.

Виконавча дирекція ФССУ звернулася листом від 18 серпня 2017 р. № 2.4-15-145 до МОЗ із пропозицією внесення змін до пункту 9 Інструкції № 532 щодо більш чіткого визначення порядку заповнення листка непрацездатності у зв’язку з вагітністю та пологами.

Зважаючи на викладене вище, зазначення в листку непрацездатності в графі «Стати до роботи» 126-го дня відпустки, що є датою закінчення відпустки (п. 9 Інструкції № 532),або 127-го дня, що відповідає наступному за 126-м, з якого необхідно приступити до роботи, не є помилкою. Тому повертати для виправлення такі листки непрацездатності до закладів охорони здоров’я не потрібно.

Окрім того, законодавчо закріплена тривалість відпустки по вагітності та пологах (126 к. дн.) у листку непрацездатності записується сумарно одним рядком, тому комісія із соціального страхування приймає рішення про виплату матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

0