Законом України внесено низку змін у Цивільний, Господарський та Сімейний кодекси України щодо продовження на строк дії карантину деяких строків, встановлених цими кодексами.
Наприклад, у ЦКУ зміни, серед іншого, стосуються загального строку позовної давності (ст. 257) та спеціальних строків (ст. 258). Вони продовжуються на строк дії карантину. Крім того, на час карантину продовжено строки, визначені статтями 362 (щодо купівлі частки майна), 559 (щодо поруки), 681 (щодо відкликання товару), 728 (щодо відмови від найму), 786 (щодо найму), 1293 (щодо заповіту) цього Кодексу.
Змінами, внесеними до ГКУ, продовжуються на строк дії карантину шестимісячні строки, визначені ст. 232 (нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов'язання), 269 (щодо поставки товарів неналежної якості). Крім того, продовжено строки, визначені ст. 322 (щодо відповідальності за порушення договору підряду на капітальне будівництво), 324 (щодо відповідальності за порушення договору з проведення проєктних і досліджувальних робіт) цього Кодексу.
Встановлено, що з моменту встановлення карантину, введеного постановою КМУ (з наступними змінами і доповненнями), і до його завершення в установленому законом порядку наймач може бути звільнений від плати за користування майном відповідно до частини шостої ст. 762 «Плата за користування майном» ЦКУ. Хоча в ній прямо вказано, що «наймач звільняється від плати за весь час, протягом якого майно не могло бути використане ним через обставини, за які він не відповідає».