Випробування для прийняття на роботу внутрішньо переміщених осіб — ДФС

ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до статті 7 Закону № 1706 для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи забезпечується реалізація прав, зокрема, на зайнятість.

Слід зазначити, що згідно із статтею 26 КЗпП під час укладення трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

У період випробування на працівників поширюється законодавство про працю. Випробування не встановлюється під час прийняття на роботу, зокрема внутрішньо переміщених осіб.

Фіскали нагадують, що відповідно до статті 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу визначений постановою КМУ № 413.

Постановою № 413 встановлена форма Повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника ЄСВ до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

 

0