Відпустка на дітей одинокій матері — Держпраці

Фахівці  ГУ Держпраці у Дніпропетровській області роз’яснили, коли одинока мама має право на додаткову оплачувану відпустку на дітей, а коли втрачає його. Зокрема, розглянули ситуацію, коли дочка одинокої матері народила дитину до 18-річного віку.

Право працівників на відпустку на дітей передбачає стаття 19 Закону про відпустки. Піти на такий додатковий оплачуваний відпочинок може, зокрема, одинока мама. Надають зазначену відпустку щорічно тривалістю 10 календарних днів. А якщо працівник має декілька підстав для її надання — не більше 17 календарних днів.

Коли йдеться про одиноку маму, то у загальному випадку така працівниця має право на соціальну відпустку на дітей до досягнення дитиною 18 років.

Але якщо, наприклад, дочка одинокої матері до 18-річного віку народить дитину, то працівниця втратить право на соціальну відпустку на дітей. Адже дочка одинокої матері за вказаних обставин набуває повної цивільної дієздатності до виповнення 18 років. Нагадаємо: відповідно до частини першої статті 35 ЦКУ повна цивільна дієздатність може бути надана фізособі, яка досягла 16 років і працює за трудовим договором, а також неповнолітній особі, яка записана матір’ю або батьком дитини.

Отже, одинока мати, донька якої у віці до 18 років народила дитину, втрачає право на соціальну відпустку на дітей за підставою «одинока мати». Адже донька працівниці, для догляду якої вона отримувала соціальну відпустку на дітей за підставою «одинока мати», набула повної цивільної дієздатності до досягнення 18 років у зв’язку з народженням нею дитини. Останній раз право на додаткову відпустку на дітей за вказаною підставою виникає у працівниці за той рік, в якому її дочка ще вважалася неповнолітньою.

Наприклад, якщо 17-річна дочка одинокої матері народила дитину у червні 2019 р., то працівниця востаннє має право на відпустку на дітей за підставою «одинока мати» за 2019 р. Працівниця може скористатися належними їй днями соціальної відпустки на дітей у 2019 р. та пізніше.

 

 

0