Відбулося одинадцяте засідання робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу України

Відбулося одинадцяте засідання робочої групи з доопрацювання проекту Трудового кодексу України до другого читання, на якому, зокрема, розглядалися поправки щодо обов’язку роботодавця проводити консультації у зв’язку із скороченням, порядку звільнення у зв’язку із скороченням, переважного права на залишення на роботі при проведенні скорочення, розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця з інших підстав, а також розірвання трудового договору з незалежних від волі сторін трудового договору причин.

Найбільші дискусії викликала поправка народних депутатів щодо зменшення строку попередження про наступне звільнення у зв’язку з скороченням до одного місяця. Робочою групою було відхилено зазначену поправку, оскільки це суперечить вимогам Європейської соціальної хартії (переглянутої) та Конвенції Міжнародної організації праці № 158 про припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця 1982 року.

Робочою групою було підтримано пропозицію Мінсоцполітики щодо включення до статті 87 законопроекту положення щодо надання виборному органу первинної профспілкової організації (профспілковому представнику) інформації щодо критеріїв, що застосовувалися при визначенні працівників, які підлягатимуть звільненню у зв’язку з скороченням, що відповідає Директиві Ради 98/59/ЄС від 20.07.1998 року про наближення законодавства держав-членів щодо колективного звільнення, яку Україна зобов’язалася імплементувати у національне законодавство.

Включення цього положення надасть можливість представнику працівників висловлювати конструктивні пропозиції під час проведення консультації у зв’язку з скороченням.

Крім цього робочої групою було прийнято рішення щодо внесення змін до статті 96 законопроекту, відповідно до якого роботодавець може розірвати трудовий договору у зв’язку з відсутністю працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності більше двох місяців. Наразі діюча редакція законопроекту дозволяла розривати трудовий договір у зв’язку з відсутністю працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності більше чотирьох місяців.

За інформацією Мінсоцполітики

0