Урахування премій при обчисленні середньої зарплати — роз’яснює Мінсоцполітики

Мінсоцполітики зазначило, що середня заробітна плати у всіх випадках її збереження, крім випадків оплати часу відпусток або виплати компенсації за невикористані відпустки, обчислюється з огляду на виплати за два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана ця виплата.

Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється з огляду на виплати за фактично відпрацьований час.

Отже, якщо працівником відпрацьовано на підприємстві два і більше місяців, то розрахунки ґрунтуються на нарахуваннях за два останні перед подією місяці.

Порядком № 100 не передбачено, що розрахункові місяці мають бути повністю відпрацьовані. Якщо протягом двох місяців відпрацьовано хоча б день, розрахунки проводитимуться виходячи із нарахованої за цей день заробітної плати.

Згідно з пунктом 3 Порядку №100 в обчислення середньої зарплати у всіх випадках її збереження включаються, зокрема, виробничі (місячні, квартальні тощо) премії.

Премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату.

Якщо число робочих днів у розрахунковому періоді відпрацьовано не повністю, премії під час обчислення середньої заробітної плати за останні два календарні місяці враховуються пропорційно часу, відпрацьованому в розрахунковому періоді.

З огляду на це, Мінсоцполітики вважає: премії, які були нараховані працівникові у розрахунковому періоді (два місяці), мають враховуватись пропорційно відпрацьованому часу в розрахунковому періоді.

 

0