Трудові гарантії для прийнятих на військову службу: роз’яснює Мінсоцполітики

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у т. ч. шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві (установі, організації), фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування і форми власності та у фізосіб — підприємців, у яких вони працювали на час призову (частина третя ст. 119 КЗпП).

Мінсоцполітики пояснив застосування цієї гарантій для окремих категорій осіб.

  1. На строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення працівникам, призваним на строкову військову службу, а згодом прийнятим на військову службу за контрактом на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичного звільнення, зберігаються місце роботи, посада, здійснюється нарахування та виплата середнього заробітку (лист від 16 серпня 2018 р. № 1431/0/101-18).
  2. 2. Працівники, які направлені на альтернативну (невійськову) службу, не зазначені в переліку осіб, яким забезпечуються гарантії згідно із частиною третьою статті 119 КЗпП (лист від 21 вересня 2018 р. № 18210/0/2-18/52).
  3. 3. Для осіб рядового і начальницького складу, які проходять службу зі спеціальним званням у Державній кримінальній службі і які призвані на строкову військову службу, виплати згідно із частиною третьою статті 119 КЗпП не передбачені, оскільки вони не є працівниками (лист від 9 жовтня 2018 р. № 1635/0/101-18).


 

0