Штраф за затримку розрахунку при звільненні

Якщо роботодавець затримав розрахунок при звільненні, він має сплатити працівнику середню заробітну плату за кожен день затримки.

Як нагадує Держпраці, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед їх виплатою (ст. 116 КЗпП).

При проведенні розрахунку в інші строки, ніж визначено статтею 116 КЗпП, роботодавець зобов’язаний виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку (ст. 117 КЗпП). У разі недотримання зазначених вимог до юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, застосовують фінансові санкції, передбачені абзацом 8 частини 2 статті 265 КЗпП, у розмірі мінімальної заробітної плати (3200 грн). Держпраці зауважує, що за порушення вимог статті 116 КЗпП передбачена також адміністративна відповідальність (ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

 

0