Скорочена тривалість робочого тижня для зайнятих у шкідливих умовах праці — Держпраці

Скорочений робочий час установлюється для працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, — не більш як 36 годин на тиждень.

Перелік виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, затверджено постановою КМУ.

Відповідно до Порядку застосування Переліку скорочена тривалість робочого тижня за роботу зі шкідливими умовами праці встановлюється працівникам виробництв, цехів, професій і посад, передбачених цим Переліком, незалежно від відомчого підпорядкування цих виробництв, цехів, а також від форм власності підприємств, організацій і установ.

Скорочена тривалість робочого часу згідно із зазначеною в Переліку тривалістю, встановлюється працівникові лише в ті дні, коли він фактично був зайнятий у шкідливих умовах праці не менш як половину тривалості робочого часу, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Якщо ж у Переліку зазначено що працівник «постійно зайнятий» або «постійно працює» у шкідливих умовах праці, то скорочення робочого часу встановлюється для працівників цих виробництв, цехів, професій і посад, лише в ті дні, коли він фактично був зайнятий у цих умовах протягом усього скороченого робочого часу.

Підтвердження права працівника на скорочений робочий тиждень можливе лише в разі віднесення його робочого місця до категорії зі шкідливими умовами праці за результатами атестації робочих місць за умовами праці відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Про право працівників на скорочену тривалість робочого тижня за роботу зі шкідливими умовами праці проінформувало Управління Держпраці у Полтавській області.

0