Робота експедитора: особливості оформлення трудових відносин

Інспекційне відвідування одного з підприємств Рівненщини, яке займається розливом та доставкою питної води, провели фахівці Управління Держпраці у Рівненській області. Інспектори праці встановили допуск до роботи працівника, з яким суб’єкт господарювання уклав договір цивільно-правового характеру замість трудового договору.

За результатами інспекційного відвідування уповноваженими посадовими особами Управління у травні 2018 р. було винесено постанову про накладення штрафу на підприємство у розмірі 111 690 грн (30 мінімальних заробітних плат відповідно до ст. 265 КЗпП).

Суб’єкт господарювання не погодився з накладенням штрафу і звернувся з адміністративним позовом до суду. Під час розгляду справи в судовому засіданні свідок (найманий працівник) пояснив, що він протягом двох місяців працював на підприємстві експедитором на підставі цивільно-правового договору. За вказаний період було укладено два договори цивільно-правового характеру. Зазначив, що за трудовою книжкою він сам працювати не хотів, оскільки шукав сезонну роботу. Чоловік пояснив, що він в офісі підприємства отримував маршрутний лист, потім їхав на завод завантажував воду, розвозив її замовникам за маршрутним листом, отримував від них кошти. Зазначив, що вся інформація щодо кількості товару та адреси замовників була наявною в оператора, який протягом дня міг вносити корективи в його маршрут пересування. Також свідок пояснив, що він працював за визначеним графіком. Оплата розраховувалася за доставку бутля води, акти виконаних робіт не підписувались.

Розглянувши справу, суд відмовив у задоволені адміністративного позову, чим підтвердив правомірність винесеної Управлінням Держпраці постанови про накладення штрафу.

 

 

0