Рахунки для сплати ЄСВ не змінилися

Із 2 липня 2018 р. для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів за новими реквізитами будуть відкриті рахунки на балансі Державної казначейської служби України (МФО 899998).

На сайтах ГУ Казначейств в областях уже розміщено файли з бюджетними рахунками, відкритими на початку червня 2018 р., але зарахування податків та зборів на які розпочнеться саме із 2 липня 2018 р.

Рахунки для сплати ЄСВ не стосуються рахунків із зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів.

Територіальні органи ДФС відкривають в органах Казначейства небюджетні рахунки за балансовим рахунком 3719 «Рахунок для зарахування коштів, які підлягають розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування» для зарахування та розподілу страхових коштів (п. 1 Положення про рух коштів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування).

Тож для зарахування ЄСВ у Казначействі та його територіальних органах відкриваються небюджетні рахунки відповідному органу доходів і зборів винятково для обслуговування коштів ЄСВ (частина шоста ст. 9 Закону № 2464).

Тож рахунки для зарахування ЄСВ відкриваються на ім’я органів доходів і зборів. Тому й у полях «Отримувач» і «Код отримувача» платіжки при сплаті ЄСВ указуватимуться найменування органу ДФС та його код ЄДРПОУ. Водночас код бюджетної класифікації не вказується, бо ЄСВ не належить до доходів бюджету.

Якщо внаслідок реорганізації деяких територіальних органів ДФС утворюється нова юрособа публічного права, тоді це спричиняє появу нового для неї коду ЄДРПОУ, а разом із цим по-новому відкриття на її ім’я рахунків для зарахування ЄСВ. Це варто враховувати, адже Уряд постановив реорганізувати деякі територіальні органи ДФС шляхом їх приєднання як структурних підрозділів до відповідних територіальних органів ДФС за переліком, які наведено в постанові КМУ. Як результат - Державні податкові інспекції в районах, містах (крім м. Київ), районах у містах, об’єднані державні податкові інспекції втрачають статус юридичних осіб та приєднуються до головних управлінь ДФС у регіонах.

Наразі ж чинні рахунки для сплати ЄСВ наведено на сайті ДФС за посиланням.

0