Про оплату роботи за сумісництвом педпрацівників

Праця працівників, які працюють за сумісництвом, оплачується відповідно до чинного законодавства нарівні з іншими працівниками закладу пропорційно відпрацьованому часу.

На це вказує Мінсоцполітики у листі.

Натомість МОН у листі зазначає, що зарплата педагогічних працівників установ і закладів освіти визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їхнє фактичне навантаження на тиждень і діленням цього добутку на встановлену норму годин на тиждень (п. 68 Інструкції № 102). Встановлена під час тарифікації зарплата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Норма годин на тиждень для кожного педагогічного працівника визначена у пункті 64 Інструкції № 102. Для інших працівників установ чи закладів освіти, які не зазначені у пункті 64 Інструкції № 102, тривалість робочого тижня становить 40 годин.

Зазначені вище умови оплати праці застосовуються і для тих педагогічних працівників, які працюють за сумісництвом.

Одночасно слід зазначити, що відповідно до пункту 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік не є сумісництвом. Тобто працівники, крім основної роботи та роботи за сумісництвом, можуть залучатися до педагогічної роботи на умовах погодинної оплати праці.

В цьому випадку праця таких працівників оплачується відповідно до п. 73 Інструкції № 102, в якому зазначено, що погодинна оплата праці педагогічних працівників допускається, зокрема, в разі оплати працівникам підприємств, організацій та установ, які залучаються для педагогічної роботи.

На відміну від роботи за сумісництвом, яка виконується лише у вільний від основної роботи час, педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік, яка не є сумісництвом, може виконуватися в межах основного робочого часу працівника з дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання зарплати.

 

0