У листі Фонд соціального страхування України надав відповіді на три запитання щодо призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності.
У першому запитанні йшлося про випадок, коли працівник звернувся за призначенням допомоги по тимчасовій непрацездатності після закінчення робочого дня. Не всі працівники знають, що в такому разі вони мають право відкрити листок непрацездатності з наступного дня. Тож ФСС роз’яснює, що якщо працівник не скористався цим правом і відкрив листок у день звернення, то перші 5 днів, що оплачуються за кошти роботодавця, слід рахувати з дня відкриття листка непрацездатності. І тут у роботодавця постає питання: як оплачувати день «накладки»? Допомога по тимчасовій непрацездатності за своє суттю — це компенсація зарплати за час непрацездатності. Тож якщо працівник цей день відпрацював, йому буде нараховано зарплату, і про оплату цього дня як дня непрацездатності не може бути й мови. Тому роботодавець оплатить за власні кошти лише решту — 4 дні непрацездатності.
У другому запитанні йшлося про те, скільки днів непрацездатності можна оплатити сезонним працівникам. У цьому разі відповідь однозначна — допомога по тимчасовій непрацездатності буде надаватися лише за 75 днів хвороби.
У відповідь на третє запитання щодо оплати листка непрацездатності для догляду за хворою дитиною віком до 14 років, за хворим членом сім'ї ФСС цитує норму Закону № 1105, якою передбачено, що допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років, по догляду за хворим членом сім'ї та в разі захворювання матері або іншої особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, не надається, якщо застрахована особа перебувала в цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, додатковій відпустці у зв'язку з навчанням або творчій відпустці.