Посадовий оклад військовослужбовців залежить від прожиткового мінімуму

Встановлено залежність розмірів посадового окладу й окладу за військовим званням від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що забезпечить щорічний ріст розміру грошового забезпечення залежно від збільшення соціальних стандартів в державі.

Так, розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на тарифний коефіцієнт.

Грошове забезпечення військовослужбовців складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних і одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Також у структурі грошового забезпечення збільшено частку посадового окладу та надбавки за вислугу років до 60 % і зменшено частку додаткових видів у структурі грошового забезпечення з 85 % до 40 %.

Зміни передбачено постановою Кабміну «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу і деяких інших осіб», яка набрала чинності 1 березня 2018 р.

Раніше планувалося, що постанова набере чинності з 1 січня 2018 р.

Кабмін відстрочив набрання її чинності до прийняття постанови «Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби, і деяким іншим категоріям осіб».

Нагадаємо, що Кабмін прийняв постанову 21 лютого та вона набула чинності 24 лютого.

0